Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Japāna, 2. diena. Zelta paviljons, Kiyomizudera Pure Water Temple, Filozofu akmens dārzs

25 Janvāri 2012 Ceļošanas laiks: no 25 Janvāri 2012 ieslēgts 25 Janvāri 2012
Reputācija: +2850
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Pē c divā m sake pudelē m š ovakar mana atmiņ a ne tikai nav aptumš ojusies, tā pat ir saasinā jusies un paplaš inā jusies. Tā tad, otrā diena Japā nā (skat. iepriekš ē jo apskatu), joprojā m Kioto, bet daudz vairā k iespaidu!

Jau tagad varu secinā t, ka Japā nas viesnī cā s ē diens, pat C klases, ir ļ oti kvalitatī vs. Labā k nekā Eiropā un daudz labā k nekā valstī s. Atceros, kā š tatos vienā no viesnī cā m brokastī s bija tikai musli, kruasā ni un kafija-tē ja...Š odien pusdienā s rež ī mā "ņ em, cik gribi" cita starpā bija astoņ kā ji, ļ oti garš ī ga jē la zivs (gandrī z suš i, tikai bez rī siem), lieliska miso zupa. Desertā - panna cotta, š okolā des strū klaka ar 3 veidu grauzdiņ iem, zaļ ā s tē jas cepumi un daudz, daudz kas cits. Varbū t rī t sā kš u fotografē t traukus, lai nebū tu nepamatoti.

Vakardienas skati š ķ ita bā li. Š odienas diez vai bija izteiksmī gā kas, bet es tā s jutu labā k.


Tas, kas pā rsteidz Japā nas tempļ os, nav gotisko katedrā ļ u mē rogs vai pareizticī go baznī cu greznī ba. Un pā rsteidzoš i ir tas, ka principā tas nevar daudz pā rsteigt - tā ir harmonija ar ā rpasauli. Kinkakuji "Zelta paviljonā " divi augš ē jie stā vi ir klā ti ar zeltī jumu (skat. foto). Bet otrs plā ns ir daudz pamanā mā ks. Templis ir tik labi ierakstī ts apkā rtē jā ainavā , ka rodas iespaids, ka tas nav cilvē ks, bet gan daba š o ē ku izvietojusi š eit. Kā akmens, vai strauts, vai koks, tas neizskatā s pē c cilvē ka radī ta, bet gan papildina un uzlabo apkā rtē jo ainavu. Grū ti iedomā ties.

Japā ņ i izturas pret dā rziem savā dā k nekā mē s. Piemē ram, viņ iem ir sausi dā rzi, kuros ir tikai sū nas, akmeņ i un nokaltuš i koki. Un viņ i neizskatā s beigti un nomā kti. Padomā jiet, vai rietumnieks var ko tā du radī t? Diez vai, bet apbrī not, par laimi, var. Pē dē jais programmas punkts bija filozofiskais akmens dā rzs pie Ryoanji tempļ a (skat. foto).

Pie ieejas templī novelkam kurpes, apsē ž amies un ...nā k apskaidrī ba. Ikviens, kurš ir praktizē jis meditā ciju, zina, kas tas ir. Un viņ š arī zina, cik grū ti ir sasniegt vē lamo stā vokli. Ryoanji tas nā k gandrī z uzreiz, nemanā mi, lī dz ar rī tausmu. Sā kumā pat š ķ iet, ka nekas nav mainī jies. Tie paš i japā ņ u skolē ni skraida, kā ds lū dz nobildē t, kā ds apsē ž as un nostā jas viņ am blakus, atkal apsē ž as un atkal ceļ as, bet tas nemaz nav svarī gi.

Ryoanji filozofiskajā dā rzā ir 15 akmeņ i. Tas ir uzbū vē ts tā , ka tikai 14 no tiem ir redzami no jebkura punkta. Tas nav grū ts projektē š anas uzdevums, bet, protams, es tam neticē ju. Gidam par pā rsteigumu "G punkts" tika atrasts. Es nedomā ju, ka meistars Soami pieļ ā va kļ ū du bū vniecī bā . Drī zā k uzdevuma nosacī jumi ir nedaudz sarež ģ ī tā ki, nekā gide mums stā stī ja, bet lai tas paliek uz viņ as sirdsapziņ as.

Un iesaku nā kamajiem apmeklē tā jiem neklausī ties gidu un visus pā rē jos, bet ā tri doties uz š o vieglā grants taisnstū ri un apsē sties uz kā pnē m. Pā rē jo jū su vietā paveiks dā rzs.

Urī na tē ja ir silta, sā ļ a tē ja ar "buljona efektu". Tas ir pā rsteidzoš i, bet dzē riens, kas satur tikai tē ju un sā li, garš o daudz labā k nekā pareizais bagā tī gais buljons ar zaļ umiem. Nopirku mā jā s, lai redzē tu, vai tas ir Ryoanji apsē stī bas turpinā jums.


Kioto piedā vā interesantu pievilcī bas mā rketingu. Katrā no tiem izejā varat paņ emt izdruku un ievietot to ī paš ā katalogā . Kamē r jū s nepiepildī siet visas š ū nas, mē s tikai sapņ ojam par mieru. Kolē ģ i to reizē iekļ ā va ceļ ojumu sarakstā - vienalga, Ukrainā neviens nenotiesā s.

Japā nā , tā pat kā Ukrainā , ir spē ļ u automā tu tī kls ar nosaukumu Pachinko. Un tie paš i pakaramie, kā di mums bija, kas tur nolaiž visas algas.

Vienī gi laimestu apmaiņ as pret naudu sistē ma ir nedaudz apjukusi, acī mredzot likuma problē mu dē ļ.

Man bija interesanti, ka elektrī ba ielā s tiek piegā dā ta ar 6600 voltu spriegumu, un tiek pā rveidota ar transformatoriem (skat. foto) tieš i pirms ieieš anas mā jā . Tā das mucas kā bildē karā jas uz katra otrā staba.

Viesnī cas Japā nā ir dā rgas, bet vietē jiem tā s ir vē l dā rgā kas. Tā dā veidā pieprasī jums uzvar pā r citiem cenu noteikš anas faktoriem. Labs piemē rs parsē š anai ekonomikas teorijas lekcijā s.

Lielais, bet pilnī bā magoņ u Kiyomizodere templis (skat. foto) nepā rsteidza ne ar savu izmē ru, ne ar trim tī ra ū dens avotiem, ne ar kombinā ciju ar dabu. Gandrī z pie izejas pamanī jā m mazu akmens elku grupas priekš autiņ os (skat. foto). Š ī s dievī bas izskatā s kā gā dī gas mā jsaimnieces un apsargā bē rnus un ceļ otā jus. Daudziem no viņ iem seko atraitnes vai mā tes, kuras zaudē juš as savus bē rnus.

Vakara programmas obligā ts punkts Kioto ir Gion Corner - geiš u deju š ovs. Diemž ē l mums nepaveicā s. Tā pē c pā rbaudiet š ī s izrā des grafiku, apmeklē jot Kioto http://www. kioto. travel/2009/11/gion-corner.html.

Daudziem no mū su grupas tas bija atklā jums, ka geiš as nav prostitū tas un viņ as neguļ ar klientiem. Š is ir lē tā ks pakalpojums, kam geiš as nepiekā pjas. Geiš as Kioto nav kļ uvuš as par tū ristu pievilcī bu, tā s kalpo tikai bagā tiem, pieredzē juš iem japā ņ iem, paliekot kā neaizsniedzams noslē pums citai pasaulei. Daž os viesnī cu kū rortos ir pseidogeiš as – tā s ir dā rgā kas par prostitū tā m, tač u tā s var pierunā t. Kopumā Japā nā nav prostitū cijas, bet, tā pat kā Ukrainā , visi zina, kur to dabū t un cik tas maksā . Un vietē jie iedzī votā ji biež i pa pastu saņ em reklā mas bukletus ar detalizē tiem cenrā ž iem.


Japā ņ i saka, ka katra vī rieš a dzī vē ir 3 sievietes - prostitū ta ķ ermenim, sieva mā jā m un geiš a dvē selei.

Bet nez kā pē c iet uz pirmo ir morā ls pā rkā pums, bet uz treš o ir pilnī gi normā la lieta.

Gids dzer kopā ar mū su kompā niju, tā pē c vakaru noslē dzā m vietē jā restorā nā . Kā rtē jo reizi pā rliecinā jos, ka Jagermeister man labā k patiktu pat nevis siltajam sake. Uzzinā ju arī par "viss iekļ auts bā riem" Tokijā . Viņ i iekasē fiksē tu ieejas maksu un dod jums 2 stundas laika, lai piedzertos no bā rā pieejamajiem dzē rieniem. Vai krievus tur ielaiž ? ?

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Антугонное паркоместо — поднимающийся стопор под машиной. Хотя говорят, что в Японии вообще не воруют.
Повешу в офисе над кофевваркой
Пешеходный переход для людей в шляпах запрещён
Вокруг
Подъём к Саду камней
Философский сад камней
Философский сад камней в Рёандзи
Есть
Мох
Увесистые трансформаторыне бочки на многих столбах
Киёмидзудера — храм чистой воды
Чистая вода в храме чистой воды Киёмидзудера
Здесь нужно бросить монетку, дёрнуть за красный шнурок, загадать любимого и хлопнуть в ладоши. Синтоизм для девочек в общем.
Киёмидзудера
Божества в фартучках в Киёмидзудере
Киёмидзудера — школьницы
Синтоическая попрошайка
Чайные печенья
Цветы из капусты.
Уши, лапы и хвост — раскрашены
Сухой сад в одном из дворов
Если присмотреться, то станет ясно, что в этом доме два человека навряд ли разойдутся между собой
Rādīt citus komentārus …
аватар courier
courier

"No dabas" un pēc Ziemeļkorejas pilsoņa stāstiem ...

Sun, 24 Apr 2016, 14:29
аватар ollennka
ollennka

Starp citu, ļoti labs jautājums...

Sun, 24 Apr 2016, 20:59
аватар Iren48
Iren48

Ļoti interesanti! Izlasīju ar prieku!

Mon, 25 Apr 2016, 14:41
аватар mishonok
mishonok

ļoti interesanti, paldies

Tue, 26 Apr 2016, 13:38
аватар NataSt66
NataSt66

Es arī izlasīju ar prieku! Liels paldies autoram)

Fri, 29 Apr 2016, 11:06
iemiesojums