Ceļojums Jordānijā. Petra. 1. daļa.

Izvē lē jos taisī t fotoreportā ž u par Dž ordanu! Mē s devā mies no Š armas uz 2 dienā m uz Izraē lu-Jordā nu. Robež a tiek izieta diezgan ā tri, Jordā nijas gids savā c paspartu un izsniedz jau apzī mogotā s robež as pā rejai. Cilvē ki ir diezgan draudzī gi un smaidī gi. Viņ š nomainī ja monē tas: dinā ru, š ekeli un 1/2 un 1/5 katra - pret suvenī ru.
Jordā nija ir nabadzī gā kā valsts Tuvajos Austrumos. Tomē r viņ iem ir vairā ki unikā li vē stures pieminekļ i, un starp tiem visievē rojamā kā ir Petra. Petra bija Nabatieš u karalistes galvaspilsē ta, kas pastā vē ja no mū su ē ras 4. gadsimta. un lī dz mū su ē ras 4. gadsimtam. Petras teritorija vē l nav zinā tnieku lī dz galam izpē tī ta - pē c daž ā m aplē sē m procenti no jau izpē tī tā ir tikai kā di 15%! ! ! no kopē jā pieejamo objektu skaita. Iespē jams, ka tuvā kajā laikā pasaulei tiks pasniegtas ī stas sensā cijas. Tikmē r informā cija tiek vā kta pamazā m, soli pa solim, padarot arvien skaidrā ku senā s pilsē tas vē sturi, tā s nekropoles un patieso mē rķ i.
Petras izpē te prasī s daudz laika: ir ap 800 apskates vē rtu vietu - ne velti biļ etes uz Petru ir pieejamas ne tikai uz vienu vai divā m dienā m, bet pat uz trim!
Nabatieš u pilsē ta Petra Jordā nijā , kas atrodas 262 km. uz dienvidiem no Ammā nas. Tas ir Jordā nijas slavenā kais orientieris. Petra atrodas aptuveni 1500 metru augstumā virs jū ras lī meņ a. Bet tur ir viegli elpot.