
Problē mas sā kā s gandrī z uzreiz. Sanatorijā bijā m pā rsteigti, uzzinot, ka mū su istabiņ a nav sagatavota, lai gan vauč eri tika iegā dā ti iepriekš , proti, 2006. gada 12. jū lijā . Turklā t viņ š bija aizņ emts, un mums piedā vā ja uz laiku apmesties citā . Es teicu, ka tas mums neder, jo samaksā jā m diezgan lielu naudu, precī zā k 6.781 rubli 60 kapeikas, un atnā cā m atpū sties, nevis sē dē t uz koferiem un pā rvietoties no istabas uz istabu, un kategoriski pieprasī jā m, lai mū s novieto uz pastā vī gs pamats.
Administrators diez vai piekrita, piedā vā ja pagaidā m uzkā pt stā vā un tur pagaidī t, kamē r telpa tiks atbrī vota un sagatavota. Vairā k nekā stundu mē s, mana sieva un mazs bē rns, sē dē jā m ar mantā m priekš namā , pirms varē jā m ievā kties. Un tomē r, kamē r mē s kā rtojā m lietas, istabene atnā ca mainī t gultu.
Istaba bija tik maza, ka tajā knapi ietilpa gultas, ledusskapis un naktsgaldiņ i. Starp gultu un balkona durvī m nebija daudz brī vas vietas. Vannas istaba apvienota. Duš a bez paliktņ a, ar notekas atveri tieš i grī dā . Daļ a flī ž u un furnitū ras ir neapmierinoš ā stā voklī , lai gan, kā liecina internetā ievietotā informā cija, 2005. gadā sanatorijā veikta vannas istabu remonts.
Ē diens ē damistabā nav nemaz tik trū cī gs, tač u arī pē c daudzveidī bas neatš ķ ī rā s. Neskatoties uz augsto sezonu, svaigu dā rzeņ u bija ļ oti maz. Pā rsvarā tiek importē ti augļ i – ā boli, apelsī ni un persiki. Reizē m iedeva gurķ us un tomā tus. Un dienvidos ir vasara! Pē c tam atklā ju, ka liela daļ a no Druž bas sanatorijas aprakstiem internetā ir stipri izpuš ķ ots vai, maigi izsakoties, nemaz neatbilst realitā tei. Ir pretrunī ga informā cija.
Tā tad vienā vietā teikts, ka sanatorija atrodas 5 hektā ru parka teritorijā , bet otrā - 3.34 hektā ru platī bā . Sanatorijas teritorija ir ļ oti maza, galvenokā rt to aizņ em ē kas, un pā rē jo grū ti nosaukt par parka zonu. Vienā vietnē teikts, ka kū rorts atrodas 15 minū š u gā jiena attā lumā no jū ras. Varbū t pieauguš ais ar ā tru soli pa š o laiku tur nokļ ū s, lai gan patiesī bā tas nebū s mazā ks par 20-25 minū tē m. Š ajā gadī jumā informā cija vairā k lī dzinā s patiesī bai. Taciņ a uz jū ru gā ja nevis pa ē nainu aleju, kā solī ja reklā ma, bet gan saulē pa nolauztu ietvi gar ceļ u, tirdzniecī bas pasā ž ā m un privā tmā jā m.
Privā ta pludmale ietver atseviš ķ u vai vismaz kaut kā noteiktu teritoriju. Š eit tā nebija, sanatorijai piederē ja tikai telpa ar sauļ oš anā s krē sliem un citu aprī kojumu, kas atradā s malā , gandrī z pludmales aizmugurē . Saskaņ ā ar sanatorijas-kū rorta grā matā m sauļ oš anā s krē sli tika izsniegti bez maksas, tač u patiesī bā neviens tos nekad nepā rbaudī ja. Abā s pusē s š ai telpai ir nojumes, zem kurā m var paslē pties no svelmes saules. Tač u ģ ē rbtuvju un duš u tuvuma dē ļ smarž a nebija ī paš i patī kama. Tā pē c atpū tnieki tika izmitinā ti jebkurā vietā , kas viņ iem patika, kaut arī publiska, bet, neskatoties uz to, diezgan tī ra un sakopta pludmale.
Starp pludmali un sanatoriju kursē ja viens autobuss, nevis divi, un ne ik pē c 10 minū tē m, kā solī ja tū risma firmas, bet tikai 8 reizes dienā pē c grafika, kuru turklā t varē ja mainī t. Tā pē c, ja cilvē kam nebija laika lī dz autobusam, nā kamais bija ilgi jā gaida, bet biež ā k jā dodas kā jā m. Autobuss bija gandrī z aizvē sturisks salū zis "PAZiks", kurā cilvē ki reizē m iebā zā s kā Maskavā sastrē gumstundā . Braucot neiedomā jamā tuvumā un aizsmakumā bija vajadzī gas kā das 5 minū tes.
Augš pusē margu nav, tā pē c, ja nebija kur apsē sties, tad nā cā s stā vē t, riskē jot nenoturē ties kā jā s. Nereti, protams, kā reklā mas triks tiek minē ts, ka sanatorija atrodas tieš ā tuvumā prestiž ajam Krievijas Federā cijas prezidenta administrā cijas Dagomys veselī bas kompleksam. No sava balkona mē s, protams, redzē jā m kompleksa galveno ē ku. Tomē r tas bija diezgan tā lu.
Sanatorijas teritorijā esoš ais atklā tais sporta laukums, it kā ar volejbola tī klu, izskatī jā s ne tikai nesakopts, bet arī nekopts, kas to padarī ja par ļ oti skumju un nož ē lojamu skatu. Varbū t tur bija aprī kota bē rnu istaba, bet mē s to neredzē jā m. Tā dē vē to audzinā tā ju-skolotā ju pā rstā vē ja sieviete, kura pē cpusdienā pavadī ja vairā kas stundas pie bē rnu baseina. Pretē ji savai pozī cijai viņ a nestrā dā ja, bet tikai vē roja bē rnus, kuri jau bija pieskatī ti, jo, ja viņ i tajā laikā atradā s baseinā , nevis jū rā , tad viņ iem jā bū t kopā ar kā du no pieauguš ajiem.
Ciematā izklaides praktiski nav, tā pē c nav kur iet vakarā vai mā koņ ainā laikā , it ī paš i ar mazu bē rnu. Vakarā sanatorijā notika diskotē kas, kas sastā vē ja no tā , ka nelielā laukumā pie izejas no ē damistabas tika ieslē gta mū zika.
Apmē ram nedē ļ u pē c ieraš anā s bija apmā cies laiks, debesis klā ja mā koņ i, un mē s nolē mā m doties uz dendrā riju. Mē s nokļ uvā m Soč os ar taksi. Sastrē gumu un sastrē gumu dē ļ ceļ š bija garš un nogurdinoš s. Atceļ ā bē rns bija letarģ isks, izskatī jā s ļ oti noguris un aizmiga mikroautobusā . Nā kamajā dienā viņ š saslima. Sazinā š anā s ar administratoru, lai izsauktu ā rstu, neko nedeva. Arī vietē jā klī nika atteicā s. Ā rsts ieradā s tikai pē c tam, kad izmisumā ielauzos pā rvaldē un prasī ju telefonu, lai izsauktu ā tro palī dzī bu, jo dē lam bija ļ oti slikti un nezinā jā m, ko darī t.
Jau tad sapratu, ka tā sauktā atpū ta sanatorijā nav tā s naudas vē rta, kas tika samaksā ta. Iespē jams, lē tā k un labā k varē ja apmesties privā tajā sektorā vai kā dā no daudzajā m mazajā m viesnī cā m.
Kopumā bijā m neapmierinā ti un aizbraucā m ā rkā rtī gi vī luš ies, nolemjot š eit vairs neatpū sties.








