Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Es jau sen gribēju apmeklēt Ēģipti. 2. daļa

03 Marta 2017 Ceļošanas laiks: no 15 Oktobris 2015 ieslēgts 27 Oktobris 2015
Reputācija: +5259.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

2.  daļ a. Ekskursija uz Luksoru.

Pirmā mū su sarakstā bija ekskursija uz Luksoru. Brauciet tā lu. Pamosties 5:00, izrakstī š anā s 5:30. Tū roperatoram ir labi autobusi, 4 š oferi maiņ ā . Tač u nosnausties man neizdevā s: braukš anas stils tā ds, ka autobuss pirms mazā kā pagrieziena palē nina ā trumu un raustas.

Ap 8:00 piestā j brokastī s pie kafejnī cas.

Ir iespē ja koš ļ ā t pusdienas, var pasū tī t kafiju, tē ju, sulas, bet cenas ir "zirgs" - 3$ par krū zi. Maksas tualete. Bet tas, kas Ē ģ iptē patieš ā m iepriecinā ja (piedodiet par intī majā m detaļ ā m), bija iespē ja izmantot tualeti autobusā , kamē r tas brauc (mirklis, kas daudzus attur no tā lsatiksmes autobusiem). Un interesanti, ka nav nekā das smakas.

Pē c autobusu tū rē m pa Eiropu, kur var tikai sapņ ot par tualeti no pieturas lī dz pieturai ar 3-4 stundu atstarpi, tas bija patī kams pā rsteigums.

Apmē ram pulksten 10 no rī ta mē s ieradā mies Luksorā .


Luksora — "dzī vo pilsē ta" — atrodas Nī las labajā krastā , Tē bu pilsē tas vietā , kas bija kā dreizē jā senā s Ē ģ iptes galvaspilsē ta.

Izrakumi Karnakas templī

Mū su Luksoras apmeklē juma programmā ietilpst sfinksu aleja un daļ a no Karnakas tempļ a.

Sfinksu aleja

Bet š ī daļ a ir arī pā rsteidzoš a un ļ auj iztē loties visu senā s civilizā cijas diž enumu.

Karnakas tempļ a statujas

Tū risti ar apbrī nu klī st starp Amuna Lielā tempļ a spē cī gajā m kolonnā m, kas ir gandrī z divus tū kstoš us gadu vecas.

Lielā Amona tempļ a kolonnas

Faraons Tutmoss III blakus templim izveidoja Svē to ezeru, kurā priesteri pirms rituā liem mazgā jā s. Saskaņ ā ar leģ endu, Svē tais ezers var pā rvē rst smiltis zeltā .

Amenhoteps III Svē tā ezera krastā uzstā dī ja skarabeja vaboles granī ta statuju.

Skarabejs tika uzskatī ts par svē tu dzī vnieku, jo, pē c ē ģ iptieš u domā m, tas bija paš atjaunojoš s, kurā tas bija lī dzī gs dieviem. Skarabejs bija augš ā mcelš anā s un nemirstī bas simbols un tika uzskatī ts par nozī mī gā ko seno ē ģ iptieš u amuletu.

Ķ ī nieš u grupa riņ ķ o ap pieminekli. No malas tas izskatā s dī vaini un smieklī gi.

Bet leģ enda vē sta, ka, izsakot vē lē š anos, vajag apbraukt skarabeja pieminekli apli pretē ji pulksteņ rā dī tā ja virzienam un pieskarties tam ar roku. Tad jū su vē lme noteikti piepildī sies.

Meitenei, kura vē las precē ties, ir jā apiet trī s reizes. Pā ris, kurš vē las bē rnu - deviņ as reizes.

Visas pā rē jā s vē lmes - 7 reizes.

Mū su grupa ir nā kamā . Katram ir daudz vē lmju, tā pē c arī mē s paklausī gi griež am lokus. Ko darī t, ja darbojas senā s ē ģ iptieš u maģ ija =)

Templī pie katras kolonnas slepkavo vietē jie iedzī votā ji ar neuzkrī toš u vē lmi pastā stī t, kur labā k nobildē ties, kā du stū ri apskatī t.

Par to, protams, viņ i vē las naudu. Ir grū ti tos ignorē t, bet naudas visiem nepietiek.


Vē l viens apskates objekts pa ceļ am ir dziedoš ie Memnona kolosi. Nosaukums "Memnona koloss" ir grieķ u valodā , un tam nav nekā kopī ga ar senajiem ē ģ iptieš iem. Kolosi kļ uva slaveni antī kajā pasaulē pē c zemestrī ces 27. gadā pirms mū su ē ras, kad ziemeļ u statuja tika stipri bojā ta – nokrita visa augš daļ a. Un pē c tam apakš ē jā daļ a, kas palika vietā , sā ka radī t skaņ as. Tā kā skaņ a bija dzirdama rī tausmā , grieķ i statujas sauca par "Memnona kolosiem". Memnons - etiopieš u karalis, kurš ieradā s ar armiju, lai palī dzē tu aizstā vē t Troju. Memnons bija rī tausmas dievietes Eosa dē ls. Saskaņ ā ar grieķ u leģ endu rī ta rasa ir Eosas asaras par savu miruš o dē lu. Un skaņ as no Kolosiem no rī ta grieķ i uzskatī ja par dievietes Eos saucienu pē c viņ as miruš ā dē la.

Memnona koloss stā vē ja pie ieejas Amenhotepa III morgas templī .

Memnonas koloss

Kolosi neizdvesa ne skaņ u katru dienu, un viņ u dziesmas dzirdē š ana tika uzskatī ta par labu zī mi, bet tā s nedzirdē š ana bija slikta zī me. Imperators Septimijs Severus nedzirdē ja skaņ as un nolē ma darī t kaut ko labu kolosu labā . Viņ š pavē lē ja atjaunot ziemeļ u statuju. Ziemeļ u kolosa augš ē jā daļ a tika samontē ta no pieciem kaļ ķ akmens bloku lī meņ iem. Pē c š ī s atjaunoš anas Memnonas koloss apklusa uz visiem laikiem.

Vietē jie visā du nejē dzī bu tirgotā ji uzreiz pieskrien pie tuvojoš ajiem apskates autobusiem, bet mū su apsargi ar lož metē jiem viņ us atgrū ž no grupas.

Ir vakariņ u laiks, un mū s aizved uz kafejnī cu. Un tad mē s virzā mies uz Nī las kreiso krastu "Miruš o pilsē tā ", kas ietvē ra "Karaļ u ieleju", "Karalienes ieleju" un karalienes Hatš epsutas templi.

Karalienes Hatš epsutas templis

20. oktobris, un gaisa temperatū ra "Karaļ u ielejā " ir 46 grā di!

Karaļ u ieleja ir klintī izcirsta nekropole, kurā.500 gadus tika apglabā ti visi faraoni. Klintī s atrodas vairā k nekā.60 kapenes, piecas ir pieejamas apskatei. Pietiekami daudz, lai atstā tu iespaidu.

Un netā lu no katras sabiedrī bai atvē rtas kapa, un tajā sē ž vietē jie iedzī votā ji. Viņ i skatā s uz mū su tū ristu tikai caur naudas prizmu. Un viņ i visi ir tik noderī gi! Bez viņ iem mē s bū tu pazuduš i kapos! Viņ i piedā vā demonstrē t slepenā s kameras, uzaicinā t un izlikties, ka ir apvainoti, ka viņ iem neuzticas.

Mē s ieejam faraona kapā . Pē c 46 grā du karstuma š eit valda patī kams vē sums un klusums. Garš koridors iet lejup diezgan stā vi, aptuveni 100 metru dziļ umā .

Zemā k ir apbedī š anas kamera.

Koridora sienas ir apgleznotas ar hieroglifiem un freskā m, kurā s attē lotas ainas no Senā s Ē ģ iptes mī tiem un veidotas, lai atvieglotu miruš ā faraona ceļ u uz mū ž ī go dzī vi.

Š ķ iet, ka krā sas ir diezgan svaigas, zī mē jumi izskatā s tik spilgti.


Apbedī juma vietā tika atstā tas zelta rotaslietas un bagā tī gi trauki, lai faraons varē tu sajust ierasto greznī bu citā pasaulē . Š ie dā rgumi kļ uva par iemeslu lielā kā s apbedī jumu daļ as izlaupī š anai.

Faraoni centā s pasargā t kapus no izlaupī š anas un izlaupī š anas, tā pē c ieejas tika aizmū rē tas un no augš as apklā tas ar lieliem akmeņ iem, lai tā s maskē tu.

Bet ar š iem pasā kumiem nepietika, kapenes tika atrastas un atvē rtas, un dā rgumi tika izlaupī ti. Tikai viens kaps - Tutanhamona kaps - palika neizlaupī ts. Kairas muzejā glabā jas viss, ko Tutanhamena kapā.1922. gadā atrada Anglijas arheologi: tas ir tī ra zelta sarkofā gs, daudzi rotā jumi un mumificē ts faraona ķ ermenis.

Mū su vizī tes laikā tū ristiem tika slē gta pieeja Tutanhamona kapam Karaļ u ielejā .

Karalienes ieleja atrodas blakus Karaļ u ielejai, tā bija paredzē ta faraonu bē rnu, viņ u sievu, priesteru un muiž nieku apbedī š anai. Mē s to vairs neapmeklē jā m, jo ​ ​ nav iespē jams aptvert bezgalī gumu, mē s tikai redzē jā m ieleju no autobusa loga un klausī jā mies mū su gida stā stu.

Č etros pē cpusdienā karstums bija neizturams, un mums ir vē l viens ekskursijas objekts - karalienes Hatš epsutas templis. Tas izskatā s pē c pā rtaisī š anas, jo to atjaunojuš i vā cu arhitekti. Bet ir vē rts paskatī ties. Hatshepsutas templis ir pilnī gi jauns bū vniecī bas stils Senajā Ē ģ iptē , un tā monumentā lo izskatu ir izmantojuš i daudzi arhitekti visā pasaulē .

Templis atrodas uz trim terasē m, kuras savā starpā savieno rampas, un tempļ a svē tnī ca ir iecirsta klints biezumā .

Ieeja Karalienes Hatš epsutas templī

Templi rotā karalienes Hatš epsutas statujas, kolonnas, kas vainagotas ar dievietes Hatoras galvā m, un daudzi sienas gleznojumi, kas veltī ti notikumiem Hatš epsutas valdī š anas laikā . No ieejas tempļ a kompleksā paceļ as elektriskā tvaika lokomotī ve. Š ķ iet, ka nav tā lu, bet tā dā karstumā ir grū ti staigā t.


Pie katra apskates objekta ieejas ir daudz tirgotā ju, ī paš i populā rs ir ū dens 0.5 litru pudelē s par 2 USD. Sagatavojieties izbraucieniem, visi, kas vē l nav bijuš i š ā dā s ekskursijā s: ledusskapī sasaldē jā m 2 divlitru ū dens pudeles un 1 litru sulas. Kad tas atkusa, mē s to izdzē rā m, un mums pietika visai dienai, mums nebija jā pē rk vairā k.

Es nerunā š u par daudzajiem eļ ļ as veikaliem un papirusa un oniksa apstrā des rū pnī cā m, kuras apmeklē jā m pa ceļ am un pret savu gribu.

Oniksa apstrā des darbnī ca

Interesanti, ka katrā tū ristu grupā ir tā di, kas vē las kaut ko iegā dā ties, kas nozī mē , ka ē ģ iptieš i ne velti cenš as sarī kot iespaidī gas prezentā cijas.

Noguruš ajiem tū ristiem š ajos apmeklē jumos ir viens neapš aubā ms pluss - tur darbojas kondicionieri, un visiem tiek pasniegts atdzesē ts hibisks.

Ekskursijas beigā s ar kuģ ī ti pā rbraucam pā ri Nī lai uz pretē jo krastu lī dz autobusa pieturai. Saulriets ir brī niš ķ ī gs,

Saulriets pie Nī las Luksorā

Vietē jie bē rni peldas upē , Nī las krasti ir zaļ i, govis ganā s. Un pretē jā krastā , gluž i pretē ji, ir tū ristu zona ar skaistā m viesnī cā m un zaļ ā m alejā m.

Nī las zaļ ie krasti

Pat mazi bē rni Ē ģ iptē ir "gadī jumā ": izkā pjot no laivas, viņ i satver sievietes aiz rokā m, it kā palī dzot viņ ā m nokā pt pa kā pnē m, un nekavē joties prasa dolā ru.

Turzon Luksora ar jahtu pietauvoš anos

Š ī diena ir beigusies. Nogurdinoš i, bet ļ oti izglī tojoš i. 20:00 atgriež amies viesnī cā un ir laiks vakariņ ā m. Jā sagremo iespaidi, pē c 3 dienā m bū s Kaira.

Lasiet par mū su ceļ ojumu uz Kairu mū su stā sta par ceļ ojumu uz Ē ģ ipti 3. daļ ā .

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Раскопки в Карнакском храме
Колоны Большого храма Амона
Статуя фараона Рамзеса II и его жены Нефертари
Статуи Карнакского храма
Аллея сфинксов
Колоссы Мемнона
 Вход в храм царицы Хатшепсут
Храм царицы Хатшепсут
Закат на Ниле в г.Луксор
Мастерская по обработке оникса
Зеленые берега Нила
Турзона г.Луксор с причалом для яхт
Līdzīgi stāsti
аватар Polina_Sumy
Polina_Sumy

Visvairāk mani pārsteidza Lielā Amuna tempļa kolonnas ar to klinšu mākslu.... Īpašs paldies par visiem tūres tehniskajiem aspektiem :) Gaidām uz Kairu! Paldies!

Sat, 04 Mar 2017, 09:48
аватар TanjaYad
TanjaYad

Paldies par stāstu!! Es to izlasīju, un atmiņas atgriezās.
Arī mēs neticamajā karstumā skrējām ap skorpionu. Smieklīga bilde.)
Tev paveicās ar autobusu.))) Mums bija pilnīgi nepiemērots tālsatiksmes maršrutiem, kā vecs mikroautobuss ar neērtiem sēdekļiem. Mēs ar vīru dabūjām visu aizmugurējo soliņu), tāpēc mums pat izdevās apgulties ar sulaini, bet tas ļoti trīcēja. Un Hatshepsutas templis mums tika parādīts no tālienes. Tā teikt, vienkāršota programma, citādi gidam nebūtu pieticis laika, lai par papildus naudu mūs aizvestu uz banānu plantāciju.))
Brauciens bija interesants un piedzīvojumiem bagāts.

Sat, 04 Mar 2017, 10:04
аватар ollennka
ollennka

))) Paldies, pazīstami visi veidi. Un vietējie iedzīvotāji ir tikpat pretīgi. Luksorā īpaši bezceremoniālie un mežonīgie tirgotāji, kas gandrīz vai bakstīja savus produktus degunā.

Sun, 05 Mar 2017, 07:54
аватар Iren48
Iren48

Atceros arī staigāšanu pa skarabeju. Ko es domāju - neatceros. Attiecīgi es nevaru pateikt, vai tas piepildījās vai nē. Tāpat bija ar raudu mūri un vēl kaut kur. Es domāju, un tad es aizmirstu :))))

Mon, 06 Mar 2017, 14:01
аватар deppo
deppo

Un es vienmēr domāju par vienu un to pašu: veselību un iespēju ceļot.

Mon, 06 Mar 2017, 21:08
iemiesojums