Ēģiptes Aleksandrija

12 Marta 2011 Ceļošanas laiks: no 23 Decembris 2009 ieslēgts 23 Decembris 2009
Reputācija: +4834
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Bū t Ē ģ iptē un neapmeklē t Aleksandriju ir sliktas manieres. Mū su ceļ ojums uz Kairu bija arī plā nots ar pieturu Aleksandrijā , pilsē tā , kas piepildī ta ar daž ā du gadsimtu vē sturi. Ap 6 no rī ta jau izbraucā m no Kairas Aleksandrijas virzienā . Vairā ki kontrolpunkti, 2 stundas ceļ ā , un nu iebraucā m pilsē tā , kas celta pē c Aleksandra Lielā pasū tī juma 332. g. pmē . e . . Aleksandrija mū s sagaidī ja ar mā koņ ainā m debesī m un satiksmes sastrē gumiem. Loģ iski pā rdomā juš i un nolē muš i, ka ī stais rī ts jā sā k ar tasi kafijas, piestā jā m kā dā kafejnī cā ar skatu uz Vidusjū ru. Tik gardu kafiju savā mū ž ā nebiju dzē rusi, ī stu turku kafiju Ē ģ iptes pilsē tiņ ā .

Aleksandrija atrodas gar Vidusjū ras piekrasti, un š ā ds “stiepums” ir ļ oti ē rts tā diem neatkarī giem pē tniekiem kā es un mans uzticamais draugs. Ir ļ oti ē rti atrast visus apskates objektus un nepazust. Bet tas nenozī mē , ka mē s neesam apmaldī juš ies, pretē jā gadī jumā tie nebū tu mē s. =) Pirmais punkts mū su ceļ vedī bija Saad Zaghlul laukums (kartē Nr. 2), kur atrodas viesnī ca Cecile (tagad Sofitel Cecile), kur savulaik bija apmetuš ies Vinstons Č ē rč ils un Al Kapone. Pretī viesnī cai atrodas piemineklis š im ļ oti nacionā lajam vadonim Saadam Zaglulam, un Kleopatra ir paslē pta no pieminekļ a aizmugures. Saskaņ ā ar vienu no leģ endā m, tieš i Aleksandrijā Kleopatra atņ ē ma sev dzī vī bu.


Nolē mā m nedaudz pastaigā t pa apkā rtni uz tramvaja pieturu un no tā lienes redzamo moš eju. Tramvaju stacijā bija nobruž ā ti divstā vu vagoni, kas mū s ļ oti uzjautrinā ja. Pastaigā juš ies un nofotografē juš ies, atgriezā mies laukumā . Apkā rt riņ ķ oja daudz taksometru, kas gribē ja kaut kur aizvest un ar prieku mums pozē ja. Ar katru minū ti transportlī dzekļ u skaits pieauga, tā pē c tika nolemts ā tri pā rvietoties? lai neiestrē gtu kaut kur sastrē gumā .

Nā kamais punkts bija Kom ad Dik apgabals (10. karte), kur 1964. gadā tika izrakts lieliski saglabā jies un joprojā m vienī gais romieš u amfiteā tris Ē ģ iptē . Amfiteā trī tika veikti izrakumi, un desmitiem strā dnieku, kas skraidī ja š urpu turpu, mū sos neizraisī ja ne pilī tes interesi. Viņ i atcerē jā s Efesā un Hierapolē redzē tos amfiteā trus un nolē ma š o neapmeklē t.

Tad mē s klejojā m pa š aurajā m ieliņ ā m, meklē jot Pompeja kolonnu. Vē rot atmodas pilsē tu ir diezgan interesanti. Viduslaiku balto mā ju sajaukums un tipiski arā bu veikali izskatā s ļ oti spilgti viens pret otru. Tā klaiņ ojot starp ielā m, nonā cā m pie augsta ž oga, aiz kura atradā s arheoloģ iskais parks Kom ash Shukafa (11. kartē ), kas ir augsts kalns tieš i dzī vojamā rajona sirdī . Kā dreiz tā s teritorijā atradusies grieķ u-ē ģ iptieš u dieva Serapisa svē tnī ca, bet tagad no tā s saglabā juš ā s tikai daž as sadzī ves lietas, kā arī sfinksas, kas it kā sargā viņ am uzraudzī bā nodoto teritoriju. Kā Serapisa tempļ a simbols š eit paceļ as Pompeja kolonna, 27 metrus augsta rozā granī ta kolonna, kas uzcelta 297. gadā par godu imperatoram Diokletiā nam. Viņ a ieguva savu vā rdu no š eit esoš ā s iespē jamā s Pompeja kapenes. Pastaiga š ajā "parkā " sagā dā ja lielu prieku. Daudzas senas statujas, sfinksas ar krustiem uz pieres, vientuļ a Kolonna. It kā aiz mū ra nebū tu trokš ņ ainas pilsē tas. Arheoloģ isko pē tī jumu vadī ti, mē s gandrī z iekā pā m vannā , kurā , iespē jams, peldē jā s pats Pompejs.

Saņ ē muš i ilgi gaidī tā s “pē tnieka” emocijas, devā mies uz noslē pumainajā m Kom ash Shukafa katakombā m (12. kartē ). Netā lu no ieejas sastapā m puikas, kas spē lē jā s ar piesietu aunu, tač u, tiklī dz ieraudzī ja mū su fotoaparā tus, pā rstā ja siet savam mī lulim lentī tes un metā s mums pozē t. Katakombas ir 1. -2. gadsimta romieš u apbedī jumu vietas. Lai iekļ ū tu paš ā s katakombā s, ir jā nokā pj pa spirā lveida kā pnē m trī s stā vus uz leju pazemes telpā s. Š eit atrodas apbedī š anas kapela, daž ā das ejas un daudzas niš as, kurā s savulaik tika apglabā ti romieš i. Daž kā rt bija ļ oti neē rti pā rvietoties, jo ū dens, kas sakrā jā s uz grī dā m, tā pē c visur tika salikti dē ļ i un bija jā kā pj uzmanī gi, lai neiekristu peļ ķ ē . Liels ū dens daudzums padarī ja gaisu katakombā s ļ oti mitru, un daž i tū risti, smagi elpodami, uzkā pa augš ē jos stā vos. Izkļ uvā m no katakombā m pilnā adrenalī na uzplū dā , kā pt akmeņ u ejā s sagā dā ja neticamu baudu.


Sapratuš i, ka esam ļ oti apetī ti pieraduš i, iegā jā m kaut kā dā ielā . Sajū tot arā bu virtuvei raksturī go smarž u, devā mies uz vietē jo ē stuvi, un, uzkā puš i uz otro stā vu, uzš ļ ā cā mies. Visi skatī jā s uz mums un smaidī ja, mē s jutā mies kā vietē jā s zvaigznes. Nu, vietē jā š efpavā ra gatavotais gardais un svaigā kais ē diens mū s noveda lī dz pilnī gai ekstazī .

Nā kamais punkts "jauno dabaszinā tnieku arheologu" sarakstā bija atrast vienu no septiņ iem pasaules brī numiem - Farosas bā ku. Bet mē s, protams, ne tikai izgā jā m cauri izglī tī bas procesam skolā , bet bijā m č akli skolē ni, un zinā jā m, ka diemž ē l bā ku pirms daudziem gadsimtiem nopostī ja zemestrī ces. Bet daļ a no bū vmateriā liem, no kuriem tika uzcelta bā ka, nonā ca Kite Bay forta celtniecī bā (7. karte). Fortu mameluku sultā ns uzcē la tajā paš ā vietā , kur iepriekš atradā s bā ka. Fotoattē ls nekad nepā rliecinā s par š ī forta neticamī bu un skaistumu. Uz zilā s jū ras fona izceļ as ļ oti smalkā akmens krā sa, no kuras bū vē ts Kite Bay, un š ķ iet, ka tā ir pasaku pils un princis baltā zirgā vai kamielī no turienes grasā s doties prom. Mē s pavadī jā m vairā kas stundas, kā pjot pa daž ā diem forta lī meņ iem, skatoties uz brī niš ķ ī giem skatiem cauri pamatnē m un meklē jot nomaļ as vietas, kur iemī lē juš ies pā ri saspiedā s.

Krastmala pie forta bija piepildī ta ar makš ķ erniekiem, uzreiz var nopirkt lomu un pagatavot sev gardas vakariņ as. Pabraucot nedaudz tā lā k, ieraudzī jā m skaisto Abu al-Abbas moš eju (6. kartē ), kas tika uzcelta 1943. gadā.13. gadsimta nodedzinā to svē to kapa vietā . Tai ir neparasti skaista filigrā na fasā des apdare un č etri kupoli, kas bagā tī gi dekorē ti ar akmens grebumiem ar ģ eometriskiem ornamentiem. Netā lu jū rā stā vē ja neticami daudz zvejas laivu un dā rgas pompozas jahtas. Tas viss savā di ļ oti organiski izskatī jā s viens uz otra fona.

Iestrē guš i nelielā sastrē gumā , aizbraucā m uz vē l vienu ļ oti svarī gu vietu, kas atdzima kā fē nikss no pelniem. Protams, š ī ir Aleksandrijas bibliotē ka (1. kartē ), kas tika uzcelta no jauna pē c tam, kad to iznī cinā ja uguns un kristieš u fanā tiķ i. Jaunbū ve ir aplis ar diametru 60 m ar griezumu pret jū ru un pā rklā ts ar stiklu un spī dī gu metā lu. Visa ē ka ir viens liels arhitektū ras brī nums. Pē c likteņ a gribas bibliotē kā nokļ uvā m saulrietā , un ū dens mazajā baseinā bibliotē kas logu priekš ā spē lē jā s neticamā s krā sā s. Apkā rt bija daudz jaunu studentu, kuri vai nu runā ja par saviem akadē miskajiem sasniegumiem, vai skatī jā s uz sarež ģ ī tajā m statujā m apkā rt. Ieeja bibliotē kā kā muzejā ir apmaksā ta, tač u tik ļ oti nepaguvā m visu apskatī t, un priekš ā vē l viens pieturas punkts.


Iekā puš i maš ī nā , devā mies uz nelielo Montazas lī ci (14. kartē ), uz tajā esoš o tā da paš a nosaukuma parku. Tas ir ļ oti ē rti, ka mums tika atļ auts iebraukt parkā tieš i mū su automaš ī nā , jo. tas ir diezgan liels un ī sajā laikā , ko bijā m atstā juš i, mums nebū tu bijis laika visu apskatī t. Bija gandrī z krē sla, un, kad mē s braucā m lī dz parka tā lā kajai pusei, mē s ieraudzī jā m pasakaino neorenesanses pili. Ieeja pilī ir slē gta sabiedrī bai, un jū s varat to apbrī not tikai caur ž ogu. Bet tas viņ u nepadara mazā k pompozu. Mē s ilgi staigā jā m pa birzē m un dā rziem, kas apstā dī ti ar priedē m un palmā m, dzenā jā m kaķ us un vē rojā m ē ģ iptieš u pā rus piknikā , lī dz mū s pā rklā ja tumsa. Bija nepiecieš ams atgriezties Kairā un vē l vairā k atpazī t š o brī niš ķ ī go pilsē tu. Beidzot piestā jā m tajā paš ā kafejnī cā , no kuras sā kā m rī tu. Nolē mā m, ja š o brī niš ķ ī go kafiju vairs nedzersim, ceļ ojums netiks pabeigts pareizi.

Aleksandrija manī raisa atmiņ as par turku kafijas garš u, Vidusjū ras smarž u un Kites lī č a raupjo akmeni, kuram reiz maigi pā rbraucu pā ri ar roku. Balta akmens un netī ro Ē ģ iptes ielu sajaukums. Es vē lē tos atgriezties un iegremdē ties š ajā maisī jumā .

• Fort Kite Bay

Atrodas zemesragā Corniche 26 Julio galā

Darba laiks: katru dienu no 9.00 lī dz 16.00, piektdienā s - no 9.00. lī dz 12.00 un no 14.00 lī dz 16.00

Ieejas maksa: 15-20 EF

Fotografē š ana: 10 EF, video filmē š ana 50 EF (nemaksā jā m)

• Qum ash-Shukafa katakombas

Atrodas starp Ar-Rahma ielu un Mahiudiya kanā lu, netā lu no Pompeja kolonnas

Darba laiks: katru dienu, no 8.30. lī dz 15.00

Ieejas maksa: 20 EF, fotografē t nav atļ auts

• romieš u amfiteā tris

Atraš anā s vieta: starp Gamal abd an-Nasser un Emir Abd al-Kerim ielā m, netā lu no pravieš a Daniela moš ejas.

Darba laiks: no 9.00. lī dz 16.00. , Ramadā na mē nesī - lī dz 15.00.

Ieejas maksa: 6 EF

Fotografē š ana - bez maksas

• Residence Montaza

Ieejas maksa: no 5 lī dz 20 EF

PS Cenas var mainī ties.

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
komentāri (17) Atstājiet savu komentāru
аватар LaFifa
LaFifa

Skaista pilsēta:)

Tue, 07 Jun 2011, 11:32
iemiesojums