Kruīzs pa Nīlu

26 Maija 2012 Ceļošanas laiks: no 07 Aprilis 2008 ieslēgts 19 Aprilis 2008
Reputācija: +222.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Viens no interesantā kajiem ceļ ojumiem Ē ģ iptē ir kruī zs pa Nī las upi ar š ī s senā s civilizā cijas vē stures pieminekļ u apmeklē jumu.

Mū su kustī ba marš rutā notika kombinē tā veidā . Vispirms no Rostovas uz Maskavu ar vilcienu, tad ar lidmaš ī nu uz Hurgadu, tad ar autobusu uz Luksoru Nī las krastā . Tā lā k pa Nī lu ar ē rtu laivu uz Asuā nu. Tā lā k ar ā trvilcienu uz Kairu un atkal ar autobusu uz Hurgadu. 4 dienas atpū ta pie Sarkanā s jū ras un ar lidmaš ī nu uz Maskavu.


11 dienu laikā paspē jā m apskatī t grandiozo Karnakas dieva Amon-Ra templi ar sfinksu aleju un karalienes Hatshepsutas templi Luksorā , faraonu ielejā , kur atrodas slavenā Tutanhamona apbedī jumu vieta, senā kā . tempļ i Edfu un Kom Ombo, Asuā nas dambis ar Nasera vā rdā nosaukto ū denskrā tuvi un piemineklis padomju un ē ģ iptieš u draudzī bai. Apskatī jā m Kairas arheoloģ ijas muzeju un, protams, vienī go no senajiem pasaules brī numiem, kas saglabā jies lī dz mū sdienā m - Ē ģ iptes piramī das ar lielu sfinksu. Apskatī jā m Ē ģ iptes pamatiedzī votā ju apmetnes: beduī nus tuksnesī un nū bieš us Nī las augš tecē . Viņ i apbrī noja Sarkanā s jū ras lielisko zemū dens pasauli ar koraļ ļ iem un neparastā m zivī m, kas iepriekš bija redzē tas tikai Ž ana Ž aka Kusto raidī jumos.

Patī kamā kā ceļ ojuma daļ a bija uz č etru klā ju motorkuģ a ar ē rtā m kajī tē m, plaš u solā riju un baseinu, kas lē nā m virzī jā s augš up pa Nī lu. Kā zinā ms, Nī las garums ir treš ais lielā kais starp Zemes upē m aiz Misisipi un Amazones. Bet tā platums un pilnī ba, visticamā k, nepā rsniegs mū su Donu. Labajā pusē pavisam tuvu kuģ oja nož ē lojami ciemati, neskaitā mas palmu birzis, rī su lauki, kuros strā dā ja zemnieki ar saviem palī giem – mazajiem ē zelī š iem. Kreisajā , stā vā kā krastā tuksnesis daž kā rt pienā ca diezgan tuvu ū denim. Un š eit, lai koki augtu vismaz 5 metrus no upes, nepā rtraukti dū ca benzī na sū kņ i, kas piegā dā ja ū deni apū deņ oš anai.

Mē s esam redzē juš i simtiem tā du kuģ u kā mū sē jais. Visi ir aptuveni vienā da izmē ra. Turklā t 4 klā ju augstumu ierobež oja Nī las tiltu laidumu augstums. Daž kā rt, braucot garā m tiltam, pē c ekipā ž as lū guma nā cā s pat noliekties vai apsē sties sauļ oš anā s krē slos, lai ar galvu nesabojā tu konstrukciju. Vietā s ar slaveniem vē stures pieminekļ iem kuģ is pietauvojā s, un mē s devā mies ekskursijā s ar autobusiem, zirgu pajū giem vai buru jahtā m.

Ar kuģ i nokļ uvā m Asuā nā , kur 60. gados Padomju Savienī ba uzcē la dambi pā ri Nī lai un hidroelektrostaciju Ē ģ iptes brā ļ u tautai. Asuā nā ir parks un piemineklis padomju un ē ģ iptieš u draudzī bai. Netā lu atrodas dambis pā ri Nī lai, ko briti uzcē la pirms 60 gadiem. No Asuā nas ar nakts vilcienu dodamies uz Ē ģ iptes galvaspilsē tu Kairu.


Kā zinā ms, 95% ē ģ iptieš u dzī vo Nī las krastos, tostarp vairā k nekā ceturtā daļ a milzī gajā.18 miljonu lielajā Kairas metropolē , kas iedzī votā ju skaita ziņ ā ir salī dzinā ma ar Maskavu. Var tikai brī nī ties par satiksmes organizatoru ģ enialitā ti tik gigantiskā pilsē tā . Kairā nav plaš u aleju, tač u nav arī sastrē gumu. Bet krustojumos ir daudzlī meņ u krustojumi, sadaloš ā s joslas un droš ī bas saliņ as gā jē jiem. Un pats interesantā kais ir tas, ka uz Kairas ceļ iem nav luksoforu.

Biež i vien pilsē tā pā rpildī tā s vietā s, pie viesnī cā m, pludmalē s jū s sastopat bruņ otas patruļ as baltā s vai melnā s armijas formā s. Pie tirgus ir pat apš audes vietas ar pā rvietojamiem bruņ u vairogiem, un uz dzelzceļ a staciju jumtiem sē ž snaiperi. Autobusu kolonnas ar tū ristiem pā ri tuksnesim pavada arī bruņ oti karavī ri. Redzams, ka terorisma draudi š eit tiek uztverti nopietni, lai gan mē s nepamanī jā m pat mazā ko briesmu mā jienu.

Vietē jie tirgotā ji jau uzzinā juš i, ka krievu tū risti viņ iem ir iekā rojami klienti. Tā pē c biež i uz ielā m, veikalos, tirgos var dzirdē t mū su dzimtajā valodā : "Ei, draugs, ienā c, bezmaksas! " vai "Tu pasaki, pasaki ko tev vajag, ko tev vajag, varbū t es tev iedoš u to, ko tu gribi! "

Protams, visspē cī gā kais iespaids paliek no Heopsa un viņ a dē la Khafre piramī dā m, kas atrodas Kairas nomalē . Atceros, kad skolā mums stā stī ja par Ē ģ iptes piramī dā m, mē s domā jā m par faraoniem: kā da ir než ē lī ga kaprī ze simtiem tū kstoš u vergu gadu desmitiem ilgi bū vē t š os akmens monstrus, kas sastā v no diviem miljoniem plā kš ņ u, kas sver vairā k nekā divas un pustonnu katrs, lai iemū ž inā tu savu vā rdu. Tagad es domā ju savā dā k: vē sturē nebija gudrā ku valdnieku par faraoniem, kuri, uzbū vē juš i stihijā m un laikam nepakļ autus milž us, apgā dā ja savus ļ audis ar maizi daudzus tū kstoš us gadu pē c viņ u nā ves, kopš Ē ģ iptē plaukst starptautiskais tū risms. lielā mē rā ir saistī ts ar š o pasaules brī numu, nes 40% no š ī s nabadzī gā s valsts budž eta.

No Kairas ar autobusu atgriež amies Hurgadā un atpū š amies 4 dienas Sarkanā s jū ras piekrastē .

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
На верблюдах по пустыне
Нил
Яхты на  Ниле
Луксор
На корабле
Луксор
Луксор
Кареты поданы
Построение на корабле
У бассейна на корабле
Танец диких обезьян на песчанном пляже
Асуан, парк
Асуан, парк
Асуан
На яхте по Нилу
Пирамиды в Гизе
Сфинкс
На Красном море
На Красном море
Красное море, пляж
На Красном море
Хургада, пляж
В пустыне
В пустыне
Līdzīgi stāsti
iemiesojums