Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Man likās, ka Dānijā ir tikai viena maza nāriņa. Nepareizi....

04 Jūnijs 2014 Ceļošanas laiks: no 29 Maija 2014 ieslēgts 02 Jūnijs 2014
Reputācija: +6017
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Kad pienā k dzimš anas diena vai kā da jubileja, jā uzņ em 30-40 cilvē ku. Un viņ i dzer un ē d. Un atkal viņ i ē d un dzer. Un viņ iem ir jautri un labi, un dienas beigā s jū s nokrī tat novā rguš i, gatavojot un lejot. Un kā ds nelietis noteikti iedos skū š anā s krē mu. (Vispirms paskatieties uz manu elektrisko skuvekli vannas istabā . ) Vai arī mazas kafijas tasī tes. Sasodī ts, man jau ir krē mu un krū zī š u noliktava. Ī sā k sakot, nolē mu visu gū t vā rtus un bē gt uz Kopenhā genu.

Tā sagadī jā s, ka š ajā pilsē tā , septiņ desmito un astoņ desmito gadu mijā , pavadī ju ievē rojamu daļ u savas bē rnī bas un ļ oti vē lē jos redzē t, kā Dā nija ir mainī jusies gadu gaitā . Tad, kā kaustiski rakstī ja komunistu karikatū rists Herlufs Bidstrups, tā bija vispā rē jā s labklā jī bas valstī ba. Padomju Savienī bas atbalstī tais Dā nijas komunistu lī deris Jorgens Jensens nerimstoš i cī nī jā s ar premjerministru Ankeru Jergensenu. Piemē ram, cilvē ki pulcē jā s par to, ka ļ aundaris Ankers tikai pē c bē rna piedzimš anas licis jaunajā m ģ imenē m pieš ķ irt bezmaksas trī s-č etru istabu paš valdī bas dzī vokļ us. Bet š is bē rns bija ieņ emts necilvē cī gos apstā kļ os, neviens nezina, kur. Tirā nija eprst. Vai tad tieš ā m darbojā s likums, saskaņ ā ar kuru jebkurš cilvē ks, ja viņ š lielā koties bija nepacietī gs un tuvumā nebija tualetes, varē ja piezvanī t pa jebkurā m durvī m un mā jas ī paš nieka pienā kums bija viņ u aizvest uz tualeti. Un tad bija totā ls nū disms. Tas bija lietu kā rtī bā , lai redzē tu sievieti ar augš pusi, kas brauc ar velosipē du pa ielu. Vai kails vī rietis, kas iet pa galveno ielu. Par pludmalē m es vispā r klusē ju.


Man bija bail, ka Dā niju skā ruš as tā s paš as neatgriezeniskā s pā rmaiņ as, kas nogalina pazī stamo Eiropu. Par laimi, gandrī z viss palika savā s vietā s.

Kopenhā gena ir ļ oti staigā jama pilsē ta. Jū s faktiski varat to apiet vienas vai divu dienu laikā . Iesaku pastaigā ties pa centrā lo Strø get gā jē ju ielu. (Pareizā k Strojebrogade). Neskatoties uz augstajā m izmaksā m, jums ir jā sē ž kafejnī cā Nyhavn kanā lā . Jā apskauj mazā nā riņ a. 12 ir jā ierodas Amalienborgas pils laukumā un jā paskatā s karaļ a gvardes š ķ irš anā s. Ja vē laties, varat apmeklē t pat paš as karalienes Margrē tes II dzī vokļ us. Viņ a ir absolū ti demokrā tiska tante un ielaiž tū ristus. Viss tē ti. Frederiks IX bija ļ oti vienkā rš s puisis. Tautieš i viņ u atcerē jā s ar neķ ī triem tetovē jumiem, ko, bū dams princis, viņ š darī ja, dienē jot flotē . Vai arī , nonā cis pilsē tas slidotavā un tur salauzis kā ju, pats aizķ ē rā s lī dz taksometram, atbrauca uz klī niku, iesē dā s rindā , un tikai aizpildot anketu atklā jā s, ka vectē va profesija slidoš anā ir karalis. .

Ja lī dzekļ i atļ auj, iespē jams nolī gt velorikš u (150 DCC). Var izmantot arī divstā vu tū risma autobusu, bet rikš a izved cauri pū lim, un tas ir daudz interesantā k. Noteikti brauciet ar tū ristu laivu pa jū ru un kanā liem. Jo Kopenhā gena ir ostas pilsē ta, un tā ir jā redz no ū dens. (No 40 lī dz 150 DCC. Sā ciet no Nyhavn. )

Par muzejiem neko nevaru teikt, jo. nav fans.


Ja jū s interesē , varat apmeklē t Kristiā nijas apkaimi. Tā ir pasaules hipiju galvaspilsē ta. Diemž ē l Kristiā nija ir daudz mainī jusies. Iepriekš tur patieš ā m dzī voja bā rdaini garmatainie hipiji un viņ u draudzenes, kas apzinā ti bija apmatoti visur. Tagad Kristiā nija ir tū ristu piesaiste. Cerē ju tur satikt tā dus paš us hipijus, lai arī vecā kus, bet ak vai. Nedā ņ u tirgotā ju bars. Bezpajumtnieki. Un pufī gs. Tā ir tik daudz, ka var kļ ū t traks, vienkā rš i ieelpojot gaisu. Rajona teritorijā jebkura byaka tiek pā rdota gandrī z legā li. Bet nekā dā gadī jumā nemē ģ iniet izvest locī tavu ā rpus Kristiā nijas. Policija ī paš i shmonat, gan gā jē jus, gan automaš ī nas. Novada teritorijā ir stingri aizliegts fotografē ties, draudot tikt pie kā postu zupas.

Kur paē st. Š eit viss nav tik vienkā rš i. Ir daudz lē tu ē stuvju ar itā ļ u, korejieš u, taizemieš u ē dieniem. Ļ oti ekonomiskajiem ir ķ ē de Seven-Eleven, kur ē diens ir labs, garš ī gs un lē ts. Var izņ emt. Tur var arī ē st. Bet ī stu dā ņ u virtuvi man izdevā s nobaudī t tikai dā rgos restorā nos, kur bija jā pasū ta galdiņ i un pā ris reizes ielaida tikai tā pē c, ka bija rezervā cijas atcelš ana. (Konts 100 - 150 E diviem. ) Ir grū ti atrast vietu vidē ja lī meņ a iestā dē s, un rē ķ ins joprojā m neiepriecinā s USD 100 - 120 par diviem).

Ko pirkt. Un jums nekas nav jā pē rk. Tur viss ir dā rgs. Mež onī gi dā rgi. Ž ilbinoš i dā rgi. Kā suvenī ru (vai sev) iesaku iegā dā ties nacionā lo dā ņ u dzē rienu “Kirchbury”. Uz pudeles medaljonā ir mazs vara stikls. Skaisti un mež onī gi garš ī gi. Ja esat senlietu vai laba porcelā na cienī tā js, tad ir jē ga apmeklē t krā mu tirgus. Cenas tur ir normā las. Lasī tprasmī gā kais, ī paš i antī kais tirgus atrodas netā lu no Torvaldsena muzeja ē kas. Labā kā izvē le piektdienā s. Vairā k “krā mu” atrodas Hellerupas novada un mež a krustojumā . Ir arī antikvarks un visā di smieklī gi krā mi. Esmu bijis vē l divos tirgos. Jū s nevarat tur iet.

Kur doties.

Noteikti brauciet uz pilsē tas nomalē m. Jebkurš . Tur viss ir apbū vē ts ar ī stas skandinā vu arhitektū ras mā jā m. Ļ oti neparasti. Izskatā s pē c kadriem no 1975. gada filmas par nā kotni. Vai arī kā izkā rtojumu.

Ar vilcienu jū s varat doties uz Roskildi. Š eit atrodas Vikingu muzejs un Roskildes katedrā le, kur apglabā ti Dā nijas, Norvē ģ ijas un Zviedrijas karaļ i. Un vē l viena no mū su karalienē m.


Roskildes stacijā tikos ar amizantu cupcake. Viņ š , dzirdē jis krievu runu, piegā ja, iepazī stinā ja ar sevi un teica, ka ir banderietis no Ļ vovas. Mē s sā kā m runā t. Puisis, Ukrainā ieguvis veterinā rā rsta izglī tī bu, devā s praksē uz Dā nijas nomalē m. No Roskildes vē l 30 km. Puisis tieš ā m runā ja 8 mē neš us, pā rsvarā ar cū kā m un govī m, un tad kļ uva mež onī gs. Visas uzturē š anā s laikā viņ š tikai pā ris reizes iebrauca pilsē tā ar velosipē du un viss. Teicu, ka uz visu notikumu fona un lopkopī bas valstij nepiecieš amā s profesijas klā tbū tnes viņ š var droš i pretendē t uz Dā nijas pilsonī bu. Viņ š teica, ka par to domā jis, tač u nolē ma tomē r atgriezties mā jā s Ļ vovā . Cieņ a un cieņ a.

Elsinore. Tur ir pils, piemē ram, Hamlets. Ja ir ierobež oti lī dzekļ i, tad biļ eti var ņ emt tikai uz kazemā tiem. Tas ir kaut kas. Milzu tumš s labirints, fragmentā ri izgaismots ar petrolejas lampā m. Tur tieš ā m var apmaldī ties. Bet paš ā Kronborgā nav nekā interesanta, izņ emot gobelē nus.

Zviedrija. Ne tik sen tika uzcelts tilts pā ri Ē resundas š aurumam. Š ī ir fantastiska ē ka. Vispirms jū s braucat zem jū ras pa garu tuneli. Tad jū s izlecat uz salu, pā rlej pā rē jiem putniem. Tad jū s braucat pā ri tiltam pā ri ū denim neticamā augstumā . Un tad ir slazds. Pat pie ieejas uz tilta zī mes brī dina, ka caurbraukš ana ir apmaksā ta. Citas zī mes vairā kas reizes norā da, ka tieš i tagad bū s pē dē jā izeja uz Dā nijas teritoriju. Tad jū s priecī gi š ķ ē rsojat š aurumu, un drū mais Afroshved jums paziņ o, ka brauciens vienā virzienā maksā.48 E.

Sekojiet norā dē m, lai nokļ ū tu Malmē . Jo pilsē ta ir industriā la, tas ir, ir jē ga nokļ ū t lī dz centram. Ir ko redzē t. Tiesa, ir problē mas ar stā vvietā m. Es nevē lē jos mainī t dzimto dolā rus pret Zviedrijas kronā m, un, iebraucis auto pazemes autostā vvietā , mē ģ inā ju par to norē ķ inā ties ar sievas karti. Neizdevā s. Es negribē ju atstā t automaš ī nu bez biļ etes zem vē jstikla un es atradu izeju. Tur bija atkritumu tvertne, kur cilvē ki izmeta savus izlietotos talonus. Un gandrī z uzreiz pie š ī s urnas atradu kuponu, kas derī gs vē l pusotru stundu. Ar to man pietika, lai pastaigā tos pa pilsē tu, iedzertu kafiju (karti) un nopirktu pā ris magnē tus suvenī ru veikalā (evry. )

Dā nijas iezī mes. Veikalos ir gandrī z neiespē jami iegā dā ties ū deni pudelē s lielos traukos. Krā na ū dens ir tik tī rs, ka visi to dzer.


Cilvē ki ir draudzī gi un vienmē r gatavi palī dzē t. Es nezinu, kā izmantot biļ eš u terminā ļ us, bet man nekad nav bijis nekā du problē mu. Ieraugot miltus uz pieres, garā mejoš i dā ņ i pienā ca un palī dzē ja. Ja kā ds uz ielas prasī ja ceļ u, tad mani vienkā rš i pavadī ja uz vajadzī go vietu.

Dzeramnaudu gandrī z nepieņ em. Viesnī cā istabene nolika uz galda 2 e, kas palika uz gultas.

Visi runā angliski. Bet tā ir ļ oti savdabī ga angļ u valoda. Iespē jams, sā kumā pat nesapratī si, ka tā ir angļ u, nevis dā ņ u valoda.

Smē ķ ē t var visur. Tostarp metro stacijas un dzelzceļ a stacijas. Lidostā , izlidojot, ir ē rta atvē rta veranda smē ķ ē tā jiem.

Biež i mež onī gs vē jš . Paņ emiet lī dzi š alli vai pat cepuri, lai aizsargā tu ausis. Interesantā kais ir tas, ka dā ņ i nemana vē ju. Es staigā ju apkā rt jakā un aizsargaustiņ ā s, un ap mani griezā s jaunas meitenes š ortos un T-kreklos. Vikingu pē cteč i, sasodī ts.

Sapnis piepildī sies. Kopenhā genas metro kursē automā tiski. Š ofera nav. Viņ a kabī nes vietā - milzī gs vē jstikls. Un jū s varat braukt priekš ē jā sē deklī un redzē t, kā izskatā s metro tunelis vilciena prož ektoru gaismā .

Sapņ a piepildī š anā s. Kopenhā genā ir ļ oti maz automaš ī nu un daudz velosipē du. Visur ir veloceliņ i. (Neaizmirstiet par tiem, ī rē jot automaš ī nu. Stā vvieta ir nevis gar ietves apmali, bet gan pa lī niju, kas norobež o veloceliņ u. Skats ir mež onī gs. Kā automaš ī nas ir novietotas ceļ a vidū . ). Tā tad š eit tas ir. Mē ģ inā ja noī rē t velosipē du un braukt pa pilsē tu kā ī sts dā nis. Neizdevā s. Bija doma nozagt kā du vecu velosipē du, bet es aizdzinu š o domu.

Un kopumā viss izdevā s. Ļ oti iesaku apmeklē t. (Protams, pē c Parī zes, Romas, Berlī nes un Prā gas. )

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
№ 1. Классическая русалочка.
№2 Русалочка в стиле
№ 3 . Сисясибл русалочка. Самая моя любимая.
№4 Копия классической. Запасная наверное. На тот случай если оригиналу опять голову оторвут.
№5 Я когда подходил, то у меня стали появляться подозрения по поводу телосложения этой русалочки из нержавейки. А потом я увидел... О боже!!!!! Мужской половой х... Так, что это русал.
Район Нюхавн. Виден ресторан в который ходили ребята из программы
Яхта королевской семьи. Год постройки - 1932.
Гвардейцы в Копенгагене какие-то расслабленные.
Неожиданно в вагон метро ввалилась толпа Элвисов - велосипедистов. Веселые парни. У них играл
Метротоннель через лобовое стекло поезда.
Народ жарит сосиски на канале.
Голый мужык на лошадке и с пивом.
Фото для моих украинских друзей. Посольство Украины. Самый центр Копенгагена.
Стоянка велосипедов у метро.
Хэппи уолл. Длиннющая счастливая стена. Каждый, закрывая и открывая створки может написать все, что захочет.
Откуда там крокодилы?
Уличный писсуар. Необычно, конечно. Но уж лучше чем в чужом дворе.
Не знаю, что это, но прикольно.
Туристические катера стартуют в Нюхавене.
Кристиания. Эти пиплы на фото хоть немного были похожи на старых хиппи. И за фото денег не взяли. Хотя я совал.
Такой перекачанный чебурашка с оторванными ушами.
Группа сигвеистов на Строгет.
В электричках у каждого сиденья висят такие пакеты для мусора.
Замок Гамлета. ( 'Амлет - реально  живший персонаж. Но будучи порядочной скотиной, он не имеет ничего общего с шекспировским. Да и замок  тоже.)
Хольгер - датчанин в казематах замка Гамлета. По поверью он спит там пока не придет в Данию беда. А вот тогда он проснется и врагам наступит кирдык. Чего-то в 1940 не сработало.
Прикольную тачку я взял в аренду. Почти кабриолет. И бензина ест немного.
Усыпальница королей в Роскиле.
Понравился мне этот дядька.
А потом я посмотрел вниз и увидел откуда он приехал.
Одежду викингов дают в музее легально. А вот шлем я стянул с экспозиции.
Мальмё
Тоже Мальмё.
Эрессунский мост. Обратная дорога в Копенгаген.
Мои трофеи с антикварных рынков.
Līdzīgi stāsti
komentāri (17) Atstājiet savu komentāru
iemiesojums