Čehijas pilis. Romāns piecās daļās ar prologu un epilogu.

07 Jūlija 2018 Ceļošanas laiks: no 14 Jūnijs 2018 ieslēgts 25 Jūnijs 2018
Reputācija: +1964.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

3. daļ a. Divas Dienvidbohē mijas pē rles

Prologs š eit https://www.turpravda.com/cz/blog-324562.html">turpravda. com/cz/blog-324562.html

1.  daļ a š eit http://https://www.turpravda.com/cz/ blog-325037.html">turpravda. com/cz/blog-325037.html

2.  daļ a š eit https://www.turpravda.com/cz/blog-327067.html">turpravda. com/cz/blog-327067.html

10 km no Č eske Budejovices uz augstas klints virs Vltavas upes lepni paceļ as pils Hluboka nad Vltavou.

Pili 13. gadsimtā dibinā ja Č ehijas karalis, un pirmajos rakstveida liecī bā s pili sauca par Frauenbergu. Un tas tika uzcelts gotikas stilā . Pirmajos 400 gados mainī juš ies 26 ī paš nieki. Un tā pat kā lielā kā daļ a č ehu piļ u, tā vairā kkā rt tika pā rbū vē ta renesanses stilā , pē c tam baroka stilā . Lī dz 17. gadsimtam tā kļ uva par bagā tā kā s č ehu Š varcenbergu dzimtas ī paš umu (viņ iem piederē ja puse Č ehijas zemes).


Tieš i š ī s dzimtas pā rstā vjiem Jā nim Ā dolfam II un viņ a sievai Lihtenš teinas princesei Eleonorei, kuri 19. gadsimtā veica vē rienī gu pils un parka rekonstrukciju, esam pateicī gi par mū sdienu izskatu neogotikā . stils. Pē c Anglijas apmeklē juma princese Eleonora nā ca klajā ar ideju izveidot "Č ehijas Vindzoru". Un Vī nes arhitekts Frantisek Bera ī stenoja š o ideju. Š varcenbergiem pils piederē ja lī dz 1945. gadam. 1947. gadā Č ehijas valdī ba izdeva ī paš u likumu – Š varcenberga likumu, ar kuru tika nacionalizē ts viss viņ u ī paš ums. Un, kā jū s saprotat, tur bija pietiekami daudz ī paš umu - Krumlovas, Vimperkas, Orļ ikas, Trebonas, Zvikovas, Cimelicas un citas pilis.

Pils sienas gan iekš pusē , gan ā rpusē rotā tā s medī bu trofejas. bijuš ie ī paš nieki

Viens no Š varcenbergu dinastijas priekš teč iem - Ā dolfs fon Š varcenbergs, kurš pilnī bā savu dzī vi veltī ja militā rajam dienestam, 1598. gadā Ungā rijā ar uzbrukumu ieņ ē ma Turcijas cietoksni Raab (tagad Gyö rd). . Par š o uzvaru Ā dolfs saņ ē ma imperatora grā fa titulu, 40 000 zelta un atļ auju uz sava ģ erboņ a attē lot nogrieztu turka galvu, ar kuru krauklis izrauj aci.

Uzraksts norā da, kurš un kad noš ā vis š o briedi

Starp citu, viņ u kaps atrodas Trebonas pils parkā . Tā tika uzcelta pē c Jana Ā dolfa un princeses Eleonoras pasū tī juma. 2009. gadā pē dē jā prinč a mazmeitai izdevā s iesū dzē t tiesā kapu un zemi zem tā no valsts, un nekas vairā k.

Pilī ir 140 istabas, 11 torņ i, 2 iekš pagalmi, siltumnī ca, staļ ļ i. Mē s veicā m ekskursiju pa galveno marš rutu. Bet atš ķ irī bā no Vranov nad Diji, š eit (tur ir daudz vairā k tū ristu) viņ i savā c 50 cilvē ku grupu (iedod arī papī rus ar tekstu krievu valodā ) un braukā pa istabā m (laiks 50 minū tes). Interjeri ir vienkā rš i krā š ņ i. Labā kais kokgriezums. Es bū tu ļ oti priecī gs staigā t daudz vairā k laika, lai visu labi redzē tu. Kopumā iespaids bija divē jā ds: otrreiz es nedotos tā dā skrē jienā pa istabā m (foto iekš ā aizliegts, ievietoju pā ris bildes ar interjeru no viņ u mā jas lapas, logi ciet un tumš i bildē m). Bet interjeri ir iespaidī gi un apskates vē rti.

Priekš nams

Pilī eksponē tas 18. un 19. gadsimta mē beles, 16. un 17. gadsimta holandieš u gleznu kolekcija, vē sturiski ieroč i, porcelā ns un stikla trauki (no 1604. gada), kā arī seni gobelē ni. Pils interjeri ir iekā rtoti vē lī nā s angļ u renesanses stilā . Pils telpu griesti, durvis, gleznu rā mji ir izrotā ti ar prasmī giem kokgriezumiem.

Bibliotē ka

Bibliotē ka

Ē damistaba

Ē damistaba ar gobelē niem

Ieroč u novietne

Hvarcenbergu ģ imenes bruņ as


Ieroč u zā les griestus rotā š aujampulvera ragi un metā la zvaigznes, kuras kauju laikā meta pie ienaidnieka zirgu kā jā m.

Otrā pils, ko mē s todien redzē jā m, nav tik slavena un pretencioza kā Hlyboka, tač u ne mazā k eleganta un skaista - Chervena Lhota (Сervena lhota) pils. Tā atrodas 55 km attā lumā no Budejovices.

Pils tika uzcelta uz salas ezera vidū , un uz to ved arkā des akmens tilts. Un tā izskatā s kā ilustrā cija balā dē m par diž ciltī gajiem bruņ iniekiem un skaistā m dā mā m.

Pirmā Lotas pieminē š ana datē ta ar 13.  gadsimtu, š eit atradā s neliels viduslaiku cietoksnis. 14. gadsimtā to iegā dā jā s č ehu bruņ inieks un pā rbū vē ja renesanses stilā (bū vdarbus uzraudzī ja itā ļ u arhitekts Gonsa Vlach, kurš par to š aubī jā s). Savu jauno pili (ar lielu izdomu : )) viņ š nosauca par Nova Lhota.

Sala, uz kuras atrodas pils, sā kotnē ji bija savienota ar krastu ar š aurumu virzienā , kas atrodas pretī paš reizē jai ieejai. Pē c bū vniecī bas tika noņ emts zemesš aurums, uzcelts dambis, kas paaugstinā ja ū dens lī meni ezerā . Tajos laikos pilī bija paceļ ams tilts. Akmens tilts parā dī jā s vē lā k.

Sā kotnē ji pils bija balta, un neviens nezina, kā pē c tā tika pā rkrā sota sarkanā krā sā . Bet š is notikums bija apaudzis ar daudzā m leģ endā m, saskaņ ā ar vienu no tā m, 16. gadsimtā pils ī paš nieks bijis bruņ inieks Gutrams Kaba no Rybnjanas, bet viņ a sievas vā rds bija Ž anna no Dirnas. Viņ a bija protestante, un viņ as vī rs bija katolis. Kaut kā Ž anna mē ģ inā ja pa logu ezerā izmest vecu ģ imenes krustu, kura priekš ā lū dzā s viņ as vī rs. Un tajā brī dī , kad viņ a izliecā s pa logu un iemeta relikviju ezerā , sā kā s spē cī ga vē tra, un parā dī jā s velns. Viņ š satvē ra Ž annu un izvilka viņ u pa logu. Viņ a izmisī gi pretojā s, tač u tas viņ ai nepalī dzē ja.

Pē c daž iem mirkļ iem viņ i pazuda ezera dzī lē s, un viņ as asiņ ainā s pē das palika uz sienas. Š ī s pē das nesa lā stu, un, lai no tā m atbrī votos, pils tika pā rkrā sota sarkanā krā sā .


Saskaņ ā ar vē sturiskajā m hronikā m Kabes klans dzī voja Cervena Lhota. Un starp abā m š ā da veida atzariem bija reliģ iskas konfrontā cijas laiks, jo viens no tiem atzina katolicismu, bet otrs - protestantismu. Un, kas tolaik nebija nekas neparasts, š o strī du dē ļ tika izlietas asinis. Vecais ģ imenes krusts patieš ā m pastā vē ja un ir saglabā jies lī dz mū sdienā m, tas tiek glabā ts Sv. Ottona (Otonas) baznī cā tuvē jā Deš tnas ciematā .

1945. gadā pils tika nacionalizē ta, un vairā kus gadus š eit atradā s bē rnu nometne. 1947. gadā pilij pieš ķ ī ra Nacionā lā s kultū ras komisijas uzmanī ba, kas 1949. gadā padarī ja pili pieejamu tū ristiem. Un ar š iem notikumiem ir saistī ta vē l viena leģ enda.

Zemkopī bas ministrs vē lē jā s pili pā rvē rst par vasarnī cu. Bet atjautī gais sargs Antoņ ins Vrkoč s pacē la dambi un izlaida ū deni no ezera. Prā gas komisijas priekš ā parā dī jā s viduslaiku pils dubļ u peļ ķ ē , kas sasniedza pirmā stā va logus. Skatoties uz visā m š ī m š ausmā m, ministrijas pā rstā vji, divreiz nedomā jot, atteicā s no saviem plā niem. Lū k, stā sts : )

Paskatieties uz iekš ē jā m kamerā m, kaut kā mums nebija kā rdinā juma. Pē c Hlubokas krā š ņ uma es nedomā ju, ka mē s bū tu pā rsteigti. Un mē s noī rē jā m laivu un braucā m pa ezeru apkā rt pilij. Lū k, ko es iesaku.

Un pē dē jais punkts mū su š ī s dienas plā nā ir nogarš ot slavenā s "kuiļ a ceļ galu aknas". Tradī cijas lauzt nedrī kst! Katru reizi, kad apmeklē jam Č ehiju, noteikti dodamies ē st š o ē dienu.

Un visbeidzot, deserts. Dzī ve, teikš u, bija veiksmī ga : ))))

Tradicionā lais č ehu deserts "Horka laska" - "karstas mī lestī bas" saldē jums ar avenē m un krē jumu. Un otrs deserts ir tas pats ar saldē jumu un krē jumu, svaigiem augļ iem, saldē tiem cepumiem un visu š o "briesmī go" viskiju pā rlej. Kompliments no restorā na ir nacionā lā tinktū ra "Fernet stock". Mums tika pasniegts vieglā ks, maigā ks un saldā ks variants (meitenē m : ) - desertā citrusaugļ i. Tradicionā lajā Fernetā ir 40 grā du cietoksnis. un rū gta augu garš a.

Turpinā jums š eit https://www.turpravda.com/cz/blog-331417.html">turpravda. com/cz/blog-331417.html

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Один из предков династии Шварценбергов - Адольф фон Шварценберг, полностью посвятивший свою жизнь военной службе, в 1598 году он взял приступом турецкую крепость Рааб (сейчас Дъёрд) в Венгрии. За эту победу Адольф получил титул имперского графа, 40000 золотых и разрешение изображать на своем гербе отсеченную голову турка, которой ворон выклевывает глаз.
Стены замка и внутри, и снаружи украшены охотничьими трофеями его прежних владельцев
Надпись гласит кто и когда подстрелил этого оленя
Прихожая
Библиотека
Библиотека
Столовая
Столовая с гобеленами
Оружейная
Рыцарские доспехи семьи Шварценбергов
Līdzīgi stāsti
Rādīt citus komentārus …
аватар vasyusha
vasyusha

O! Hluboka nad Vltavou, iespējams, ir mūsu tūristu visvairāk apmeklētā pils Čehijā. Manuprāt, tikai slinki cilvēki tur nerīko ekskursijas. :)) Lai gan, būsim godīgi, no šī nepaliek sliktāk. Un es tev pilnīgi piekrītu, lesiaukrainka, žēl, ka tu pats nevari staigāt pa pili - tikai galopā ar tādu kā tu interesentu pūli.
Chervena Lhota ir arī ļoti jauka - tik pasakaina, intīma, mājīga. Un ezers ir tepat blakus. :)
P.S. "Kuiļa celis", kā vienmēr, ir iespaidīgs. Labi, ka pēc pusdienām ieraudzīju foto! Citādi... ;)))))))))))))

Thu, 12 Jul 2018, 13:45
аватар deppo
deppo

Paldies, ka iepazīstināji mani ar ne pārāk tūrisma maršrutiem un vēl neredzētām pilīm Čehijā. Žēl, ka tagad Turpravdā ir maz interesantu ceļojumu stāstu! Solīda bodyaga par viesnīcām! Mēs vienmēr priecājamies jūs lasīt!
Kā pietika spēka desertam pēc kuiļa ceļgala? :)

Fri, 13 Jul 2018, 16:52
аватар deppo
deppo

Paldies, ka iepazīstināji mani ar ne pārāk tūrisma maršrutiem un vēl neredzētām pilīm Čehijā. Žēl, ka tagad Turpravdā ir maz interesantu ceļojumu stāstu! Solīda bodyaga par viesnīcām! Mēs vienmēr priecājamies jūs lasīt!
Kā pēc kuiļa ceļgala pietika spēka desertam? :)

Fri, 13 Jul 2018, 19:52
аватар lesiaukrainka
lesiaukrainka

Paldies depo par labajiem vārdiem. Man patīk arī lasīt ceļojumu stāstus un uzzināt no tiem ko jaunu un noderīgu. Tāpēc ceru, ka mana nelielā pieredze kādam noderēs.
Man spēka pietika desertam tikai pateicoties Fernetam - kā strādā mezim :))

Sat, 14 Jul 2018, 19:02
аватар lesiaukrainka
lesiaukrainka

Paldies depo par labajiem vārdiem. Man patīk arī lasīt ceļojumu stāstus un uzzināt no tiem ko jaunu un noderīgu. Tāpēc ceru, ka mana nelielā pieredze kādam noderēs.
Man spēka pietika desertam tikai pateicoties Fernetam - kā strādā mezim :))

Sat, 14 Jul 2018, 22:02
iemiesojums