Atgriezties uz Kipru!

Atgriezieties Kiprā !
Mums ar Daš u ir noteikums - neatkā rtojiet braucienus uz tā m paš ā m vietā m. Vienī gie izņ ē mumi ir Ē ģ ipte un Turcija. Bet seš us gadus ilgas pacietī bas. . . nespē ja pretoties un paņ ē ma Dž ordž iju, tad atkal, bet kopā ar Miš u. Rezultā tā viņ i pilnī bā salū za un paņ ē ma citu Kipru. Galu galā arī Miš u interesē , kas tur ir Kiprā . Tač u ir viena problē ma – pamatī gs atvaļ inā jumu trū kums. Nolē mā m paņ emt biļ etes uz minimā lu dienu skaitu un atgriezties. Tad es ierosinā ju, ka mē s varē tu paņ emt Daš as mā ti, paņ emt viņ u lī dzi un atstā t Kiprā kopā ar Miš u, un pē c nedē ļ as viņ i ar to paš u autobusu atgriezī sies lidostā . Sievasmā te nebija ilgi jā pierunā . Vē l 20 minū tes padomā jusi, Daš a izvirzī ja loģ isku ķ ē di - tā kā man nepietiek atvaļ inā juma, tad viņ a ar mā ti un Miš u paliks Kiprā , un es varu atgriezties savā mī ļ ā kajā darbā . Tas arī viss!
Miš a lē nā m sā ka saprast, kā veidojas aviobiļ etes. No frā zes “Mē s saņ ē mā m biļ etes” lī dz izbraukš anai paiet vidē ji 350 dienas. Miš a sā kumā nesaprata, kā pē c tik ilgi jā gaida, bet es viņ am izskaidroju mā rketinga pamatus)
Aijanapa
Š ī ir viena no manā m mī ļ ā kajā m pilsē tā m, tā ir kā Lasvegasa, mū ž ī go svē tku pilsē ta. Bet mē s lidojā m sagaidī t pavasari, pirms tū risma sezonas sā kuma. Sala mū s sagaidī ja ar zaļ ā m ainavā m, ziedoš iem kokiem, kumelī š u audzē m, visiem magoņ u ziediem. Tas bija ļ oti negaidī ti, mū su atmiņ ā Kipra bija izdegusi stepe. Š eit viss ir tik krā sains. Pretstatā dabiskajam skaistumam Aijanapā valdī ja nepieredzē ts klusums. Nebija ne svē tku, ne laivu, ne skaļ as klubu mū zikas. Bija atvē rts tikai viens klubs, no kura bija dzirdama ļ oti mierī ga un klusa mū zika. Cilvē ku praktiski nav, krastmalā skaistā kie saulrieti, bet nav, kas tos vē rotu. No rī ta ar autobusu devā mies uz Protaras pusi. No turienes mē s sā kā m savu pā rgā jienu marš rutu Ayia Napa virzienā .
Ziedi, zaļ i koki, zā le. Priekam vienkā rš i nebija robež u. Tā nevar bū t, acī mredzot mū su lidmaš ī na tikko nolaidā s citā salā ! Lai gan jū ra auksta, bet daba tik svaiga! Mē s to plā nojā m pirms gada, bet joprojā m nevarē jā m noticē t, ka tas bū s tik zaļ š ! Savu grū to marš rutu sā kā m no mazā m lavas saliņ ā m ledainajā ū denī .
Mē s ar Miš u izvirzī jā m mē rķ i tikt pē c iespē jas tā lā k. Asie akmeņ i mums spieda kā jas, bet izturē jā m, svarī gā ks ir mē rķ is sasniegt tā lo salu. Pā ris reizes gandrī z iekrita ū denī . Daš a un viņ as mā te sē dē ja krastā un aplaudē ja ikreiz, kad pā rvā cā mies uz jaunu akmeni. Š ī ir tī ri vī rieš u izklaide. Beigā s pā rspē jā m sevi un nokļ uvā m salā , kas bez peldes š ķ ita nesasniedzama.
Tad devā mies gar krasta lī niju gar alā m. Saule patī kami sildī ja, bija gan auksts, gan karsts reizē ) Ceļ š bija garš , soļ ojā m kilometrus pē c kilometriem, pabraucā m garā m skaistā m alā m un ū dens ainavā m. Miš a pieprasī ja vannu. Neviens no mums neuzdroš inā jā s ū denī , bet, ja Miš a vē las, tad ļ aujiet viņ am mazgā ties. Citā skaistā pludmalē Miš a peldē jā s ar tā du baudu, ka bijā m pat nedaudz greizsirdī gi. Greko rags, izgā jā m cauri vannā m ar ū deni, kas veidojā s tā pakā jē .
Un pat vannā Miš a tika atzī mē ta ar galvu, lai gan neplā noti. Pavasara Kipras skaistums ir tā ds, ka jū s varat noiet jebkuru attā lumu, nebaidoties no tieš as saules. Tā š ajā pusdienas laikā nobraucā m vairā k nekā desmit kilometrus. Mē s ar Daš u bijā m patiesi š okē ti. Miš a, kurš Kijevā nevar noiet pat 20 minū tes, saka, nogurst kā jas, te viņ š gandrī z visu laiku skrē ja pa priekš u.
Arī sievasmā te bija varonī ga. Un vē l vakarā viņ a teica, ka jā iet uz statuju parku, kas atrodas 2.5 kilometrus no viesnī cas. Ieteicu vismaz braukt ar autobusu, bet vī ramā te teica, ka bez autobusa jau labi. Es nevarē ju saprast, vai mani smagi troļ ļ o, vai arī visi patieš ā m ir tik ļ oti pā rsteigti par pavasari. Mē s ar Daš u pā rsteigti saskatī jā mies un devā mies uz parka pusi. Tiesa, izrā dī jā s, ka Ņ ina runā ja par rī tdienu un bija ļ oti pā rsteigta, kad uzzinā ja, ka nebraucam uz viesnī cu, bet gan uz parku. Phe, tagad esmu mierī gs) Rī t mē s paņ emsim parku papildus jaunajam marš rutam. Dienas balva par veikto marš rutu bija gardā kais saldē jums no konditora Zorpas.
Viņ i pavadī ja vē l vienu saulrietu, aizveda Ņ inu un Miš u uz viesnī cu, un paš i devā s iekarot naksnī gā s Kipras kalnus. Tiesa, par ī stiem kalniem tos nevar saukt, pilsē tā tie vienkā rš i neeksistē , bet tomē r mē s paš i spē jā m atrast augstumus ar pilsē tas panorā mā m. Viens no marta mī nusiem bija tas, ka daudz kas paveras aprī lī un maijā . Pat uz viena no bankomā tiem bija zī me, ka viņ š naudu izdos tikai no aprī ļ a lī dz oktobrim!
Marš rutos bija problemā tiski iegā dā ties arī saldē jumu. Pat atklā tā stendā mums teica, ka jā nā k pē c nedē ļ as. Kopumā ideā lā gadī jumā pavasara Kiprai vajadzē tu iestatī t aprī ļ a sā kumā .
Jauna diena — jauns marš ruts
Dienu sā kā m ar skulptū ru parku, pirms 5 gadiem par to vē l nezinā jā m, lai gan tas tika atklā ts mē nesi pirms mū su pē dē jā brauciena. Skulptū ru tieš ā m ir daudz un katrs parkā noteikti atradī s kaut ko sev interesantu. Miš u tieš ā m vairā k interesē ja jautā jums, kad tiksim lī dz jū rai. Jū ra pilsē tā ir tik skaista, ka pat pā rģ ē rbos, lai peldē tos!
Tiesa, viņ š neuzdroš inā jā s kā pt ū denī . Bet pā rģ ē rbš anā s jau ir puse no kaujas, manuprā t. Katrā ziņ ā garu marš rutu veicā m pa lavas dzegā m lī dz pat alai. Tā tad, rī ta treniņ š ir beidzies, tagad pusdienosim un varē sim sā kt garo pā rgā jienu. Pusdienojā m Pizza Hut, kur viesmī le mani iepriecinā ja, uz jautā jumu par picas izmē ru viņ a atbildē ja “Pica sastā v no 12 gabaliņ iem!! ! ”. Gaidot Miš a parā dī ja erudī cijas augstumu, risinot krustvā rdu mī klas angļ u valodā !
Š odien braucā m uz Protarasu un uzkā pā m kalnā uz pravieš a Elijas baznī cu. Baznī ca atrodas gleznainā kalnā ar skatu uz pilsē tu. Miš a nekavē joties sadraudzē jā s ar meiteni, un viņ i spē lē ja Minecraft. Meitene ī sti nezinā ja Miš as noteikumus, bet Miš a ā tri paskaidroja, kas notiek. Tad mē s devā mies iekš zemē uz citu alas templi. Ceļ š bija cauri brikš ņ iem, nedaudz augš ā , vī ramā te un Miš a aktī vi apstiprinā ja mū su marš rutu idejas.
Mū s ar Daš u arvien vairā k š okē ja tas, kā Miš a un Ņ ina varonī gi pā rvar kilometrus ar š ķ ē rš ļ iem. Tač u marš ruts mū s centā s iepriecinā t arī ar soliņ iem un pat paviljoniem savvaļ ā . Rezultā tā mē s nonā cā m pie ļ oti veca alas tempļ a. Es ierosinā ju iet atpakaļ tieš i uz Ayia Napa viesnī cu.
Priekš likums likā s nedaudz traks, bet ja atgriezī simies daž us kilometrus lī dz autobusam, pagaidī sim un tad no autobusa pieturas nonā ksim lī dz viesnī cai, tas bū s par 10 minū tē m ā trā k nekā nostaigā sim kā dus 5-7 kilometrus cauri. mež i un takas. Man par pā rsteigumu, pat š ī ideja tika atbalstī ta gandrī z bez vilcinā š anā s. Tas ir tikai viens mī nuss, ceļ š ved cauri militā rajai bā zei. Jums jā nogriež as pie dakš as, tieš i pie ieejas militā rajā dienestā . Ieraudzī jis mū s, apsargs atdzī vojā s. Viņ š nepā rprotami brī nī jā s, kā pē c mē s tik pā rliecinā ti ejam uz bā zes ieeju. Dakš a sā kā s tik tuvu vā rtiem, ka starp mums un sargu valdī ja zinā ma neveiklī ba. Apsargs Daš as acī s redzē ja pagā juš o Dominikā nas Republiku, Brestu, Vjetnamu, manuprā t, viņ š lieliski saprata, ka viņ am ir darī š ana ar profesionā ļ iem. Bet, sasniedzot sazarojumu, strauji pagriezā mies. No malas varē ja š ķ ist, ka esam pamanī juš i sargu un nolē mā m krasi mainī t marš rutu. Starp citu, š ī marš ruta ceļ š ar satriecoš iem skatiem uz salu.
Ja tev nervi stipri, tad uz priekš u! Vienī gais mū su idejas mī nuss bija tas, ka marš ruts tika prognozē ts 10 minū tes agrā k, nekā pē c saulrieta kļ ū s tumš s. Man bija jā iztiek gandrī z bez atpū tas. Miš a savu enerģ iju uzlā dē ja ar ž ā vē tiem augļ iem un riekstiem, kurus vecmā miņ a viņ am ņ ē ma katru dienu. Viesnī cā nokļ uvā m kā uzvarē tā ji, š odienas marš ruts bija 16 km! ! ! Visi vienbalsī gi vienojā s, ka pirms vakariņ ā m vajag stundu nogulties gultā .
Vakariņ ā s devā mies uz vienu no restorā niem un pasū tī jā m gaļ as meze. Papildus tam, ka pē c izietā marš ruta jutā mies kā uzvarē tā ji, arī restorā ns izrā dī jā s ī paš i veiksmī gs. Viesmī ļ i un menedž eris patieš ā m centā s padarī t mū su vakariņ as par gardumu. Rezultā tā pasū tī jā m mezi divā m personā m, ē dā m č etrā m, kā arī paņ ē mā m lī dzi brokastī s. Cik labi ir Kiprā! ! ! Bet rī t man jā dodas prom
No rī ta mē s devā mies uz Larnaku, staigā jā m tur stundu, un es iesē dinā ju savu vī ramā ti ar Miš u un Daš u autobusā uz Limasolu. Man vē l bija daž as stundas, lai pastaigā tos pa Larnaku. Interesants fakts, ka savas mantas nodevā m tā s paš as viesnī cas reģ istratū rā , kur pirms pieciem gadiem. Mū s ar prieku uzņ ē ma) Jau pirms pieciem gadiem rakstī ju, ka kiprieš i ir izcila tauta, š ogad š o ierakstu vairā kkā rt atbalstī ju. Es neatcerē jos, ka esmu to rakstī jis iepriekš , un es gribē ju par to rakstī t vē lreiz)))))
Kopumā cilvē ki ir patieš ā m pozitī vi un godī gi. Tiklī dz es lidoju uz Kijevu, Daš ai nekavē joties sā kā s daudz piedzī vojumu. No autobusiem, kas nolē ma mainī t savu ikdienas marš rutu ceļ ā , lī dz pā rtikas pā rpilnī bas ragam UIA lidmaš ī nā . Pē c č etrā m dienā m, kad Daš a atlidoja un man piezvanī ja, es jautā ju, ko gatavot vakariņ ā s, uz ko Daš a lepni teica: “Negatavojiet, mums ir daudz ē diena no UIA lidmaš ī nas, mums bija vē l nebijis stā sts. pakalpojums! ”.
Mani jaunie ceļ otā ji aktī vi pavadī ja savu atlikuš o atvaļ inā jumu - viņ i izpē tī ja visu Limasolu, Amathus drupas, apmeklē ja Pafosu, Afrodī tes akmeņ us, kā arī seno pilsē tu Kurionu. Lepojamies ar viņ iem!
Informā cija par ceļ ojumu
Ceļ ojuma datums: 21.03. 2019. –28.03. 2019.
Ilgums: katram ir savs
Lidojuma biļ etes: UIA
Viesnī cas: Booking. com
Ekskursijas: viens pats
Ceļ ojuma grū tī bas: 2/10 (viegli)
in.ki, cik es izdomāju algoritmu, tas ņem vērā jūsu atzīmēto pilsētu apgabalus. Tā kā pie mums notika, ka procents pieauga pēc konkrētas pilsētas atzīmēšanas
in.ki насколько я разгадал алгоритму, он учитывает площади городов которые ты отмечаешь. Так как у нас бывало что поднимался процент после отмечания конкретного города
cgistalker, tavs segvārds man kļuva labi zināms pēc tava ziņojuma par vienu Latīņamerikas valsti (kurā “divi vīrieši ar mačeti”). Tavi braucieni, tā teikt, ir optimāli. Un atskaites - spilgtums un atkal optimāla detaļu noformēšana.
Mēs bijām Albānijā pirms jums, augusta beigās - septembra sākumā. Ceļojuma vidū dzīvojām Sarandā, no turienes vienu dienu uz Butrintu (no rīta) un uz mežonīgajām pludmalēm (pēcpusdienā). Ksamils bija pa vidu, un jāsaka, ka septembra sākumā tur bija pārpildīts. Bet mēs novērtējām arī daļēji savvaļas pludmales. Tiesa, tāds maršruts kā tev - no Ksamilas līdz Klostera pludmalei - vairs nav manos spēkos, aprobežojāmies ar pāreju no Klostera pludmales caur klosteri augšā uz Edon-Bina pludmali. Jā, viļņi pusmežonīgajās pludmalēs ir nodevīgi un neparedzami.
Kopumā Albānijā jūs joprojām varat ieteikt seno Berata pilsētu un skaistas pludmales Himaras reģionā.
Uz Blue Eye no Sarandas ar taksi devās par 5000 leku un labi, ka prasīja šoferi tur gaidīt nevis stundu, bet divas. Vieta ļoti patīkama, gaiss nedaudz kalnains.
Tev ir jauni interesanti ceļojumi un rūpējies par savām rokām un kājām!
cgistalker, мне Ваш ник стал хорошо знаком после Вашего отчета об одной латиноамериканской стране (той, где “двое мужчин с мачете”). Ваши поездки отличаются оптимальностью, если можно так сказать. А отчеты - яркостью и, опять же, оптимальностью изложения деталей.
Мы были в Албании перед вами, в конце августа - начале сентября. В середине поездки жили в Саранде, оттуда одним днем в Бутринт (утром) и на дикие пляжи (после обеда). Ксамил был посредине, и надо сказать, что в начале сентября там было не протолкнуться. А вот полудикие пляжи мы тоже оценили по достоинству. Правда, такой маршрут, как у вас - от Ксамила до Монастырского пляжа - мне уже не под силу, ограничились переходом от Монастырского пляжа через монастырь наверху до пляжа Edon-Bina. Да, волны на полудиких пляжах там коварные и непредсказуемые.
В целом по Албании можно еще посоветовать старинный город Берат и красивые пляжи в районе Химары. На Голубой глаз ездили из Саранды на такси за 5000 лек и хорошо, что попросили водителя подождать там не час, а два. Место очень приятное, воздух слегка горный.
Вам новых интересных поездок и берегите руки-ноги!
cgistalker, tavs segvārds man kļuva labi zināms pēc tava ziņojuma par vienu Latīņamerikas valsti (kurā “divi vīrieši ar mačeti”). Tavi braucieni, tā teikt, ir optimāli. Un atskaites - spilgtums un atkal optimāla detaļu noformēšana.
Mēs bijām Albānijā pirms jums, augusta beigās - septembra sākumā. Ceļojuma vidū dzīvojām Sarandā, no turienes vienu dienu uz Butrintu (no rīta) un uz mežonīgajām pludmalēm (pēcpusdienā). Ksamils bija pa vidu, un jāsaka, ka septembra sākumā tur bija pārpildīts. Bet mēs novērtējām arī daļēji savvaļas pludmales. Tiesa, tāds maršruts kā tev - no Ksamilas līdz Klostera pludmalei - vairs nav manos spēkos, aprobežojāmies ar pāreju no Klostera pludmales caur klosteri augšā uz Edon-Bina pludmali. Jā, viļņi pusmežonīgajās pludmalēs ir nodevīgi un neparedzami.
Kopumā Albānijā jūs joprojām varat ieteikt seno Berata pilsētu un skaistas pludmales Himaras reģionā. Uz Blue Eye no Sarandas ar taksi devās par 5000 leku un labi, ka prasīja šoferi tur gaidīt nevis stundu, bet divas. Vieta ļoti patīkama, gaiss nedaudz kalnains.
Tev ir jauni interesanti ceļojumi un rūpējies par savām rokām un kājām!
cgistalker, мне Ваш ник стал хорошо знаком после Вашего отчета об одной латиноамериканской стране (той, где “двое мужчин с мачете”). Ваши поездки отличаются оптимальностью, если можно так сказать. А отчеты - яркостью и, опять же, оптимальностью изложения деталей.
Мы были в Албании перед вами, в конце августа - начале сентября. В середине поездки жили в Саранде, оттуда одним днем в Бутринт (утром) и на дикие пляжи (после обеда). Ксамил был посредине, и надо сказать, что в начале сентября там было не протолкнуться. А вот полудикие пляжи мы тоже оценили по достоинству. Правда, такой маршрут, как у вас - от Ксамила до Монастырского пляжа - мне уже не под силу, ограничились переходом от Монастырского пляжа через монастырь наверху до пляжа Edon-Bina. Да, волны на полудиких пляжах там коварные и непредсказуемые.
В целом по Албании можно еще посоветовать старинный город Берат и красивые пляжи в районе Химары. На Голубой глаз ездили из Саранды на такси за 5000 лек и хорошо, что попросили водителя подождать там не час, а два. Место очень приятное, воздух слегка горный.
Вам новых интересных поездок и берегите руки-ноги!
Signora_L Paldies)
Mums ar Albāniju tiešām ir neticami paveicies cilvēku skaita ziņā, tagad saprotu, ka uz sezonas robežas noķērām gan silto jūru, gan tukšās pludmales)))
Signora_L Спасибо)
Нам с Албанией в плане количества людей действительно несказанно повезло, я сейчас осознаю, что мы словили на границе сезона и теплое море и пустые пляжи)))
Signora_L Paldies)
Mums ar Albāniju tiešām ir neticami paveicies cilvēku skaita ziņā, tagad saprotu, ka uz sezonas robežas noķērām gan silto jūru, gan tukšās pludmales)))
Signora_L Спасибо)
Нам с Албанией в плане количества людей действительно несказанно повезло, я сейчас осознаю, что мы словили на границе сезона и теплое море и пустые пляжи)))