maijā Vīnē

Jū s uzreiz sajutī siet – Vī nes atmosfē ra ir aristokrā tiska, cildena, pilna ar izsmalcinā tī bu un ī paš u š armu.
Bē rnī bā mū zikas skolas sienā s daudz dzirdē ju par tā lo Vī nes pilsē tu, jo tieš i tur dzī voja un strā dā ja pasaulslaveni komponisti un pianisti: Mocarts, Bē thovens. Likā s, ka doš os nevis vienkā rš i ceļ ojumā , bet apciemot kā du cienī jamu cilvē ku, kuram ir laba gaume, bagā ta pieredze un izkoptas manieres.
Daž i fakti no vē stures
No XIII gadsimta beigā m. Austrijas zemes piederē ja Hā bsburgu dinastijai.
Habsburgu monarhija ir š ī s dinastijas Austrijas pakļ autī bā esoš o teritoriju neoficiā lais nosaukums. Visi pā rstā vji nesa hercogu un erchercogu titulus. 1804. gadā tika izveidota Austrijas impē rija , kas apvienoja Habsburgu muiž as vienā valstī ar galvaspilsē tu Vī nē . 1867. gadā tika izveidota Austroungā rijas impē rija - duā lā impē rija starp Austrijas impē riju un Ungā rijas karalisti. Tas ilga lī dz 1918. gadam.
Marš ruts
Mū su trī s dienu ceļ ojums izrā dī jā s ļ oti noslogots. Par to ir vē rts pastā stī t, lai kā du iedvesmotu un 100% pā rliecinā tos, ka viss nav tik sarež ģ ī ti un produktī vi lietojams pat daž as dienas.
Mē s lidojā m uz Budapeš tu, tajā paš ā dienā pā rcē lā mies uz Vī ni un nā kamajā dienā atgriezā mies Budapeš tā .
No lidostas lī dz metro apmē ram 25 minū tes ar 200E autobusu. Pē c tam mē s devā mies uz Budapeš tas Keleti dzelzceļ a stacijuizdrukā t speciā lā automā tā mū su faktiskā s biļ etes vilcienam atpakaļ ceļ am no Vī nes uz Budapeš tu. To varē ja izdarī t tikai Ungā rijā .
Ar izdrukā tajā m biļ etē m mē s pā rcē lā mies uz mazo autoostu Budapeš tas Flixbus Station (metro M3 Né pliget zilais atzars), kur mū s sagaidī ja autobuss uz Vī ni ar Flixbus. .
Austrijas galvaspilsē tā ieradā s vē lu, bet brī vdienā s metro ir atvē rts 24 stundas diennaktī .
Ap 02:00 atradu mū su dzī vokli. Tas bija ī sts piedzī vojums! Mums bija tikai adrese un vē stule ar informā ciju par dzī vokļ a atslē gu.
Bija interesanti vispirms atrast pareizo lodziņ u, tad ievadī t kodu, paņ emt atslē gu, ieiet vecajā ē kā , aizmirst, ka Eiropā vispirms iet 0 stā vā , meklē t to blā vā gaismā , tad beidzot uzkā pt un doties uz labā s durvis pirmajā stā vā .
1. diena
Pamodā mies agri, ā tri savā cā mies un devā mies uz vē sturisko centru. Lī dzi bija jā ņ em visas mantas, jo nā kamā nakts bija jā pavada citā viesnī cā . Vī ne ir sadalī ta rajonos. Centrā lais tiek uzskatī ts par 1 rajonu (Inner City, INNERE STADT). Š eit ir visi galvenie objekti pastaigas attā lumā .
Mē s ņ ē mā m par pamatu š o marš rutu: "Pastaigas marš ruts Vī nē " .
1. Pirmais punkts un sā kumpunkts mums bija Sv. Stefana katedrā le . Neparastas krā sas jumts hipnotizē un piesaista acis.
Fasā ž u rekonstrukcija tikai notiek.
Iegā jā m iekš ā bez maksas. Katedrā le ir liela, interjers pā rsteidz ar savā m formā m un detaļ ā m. Kolonnu un figū ru apgaismojums ir ļ oti labi organizē ts.
Ē kas fasā des š ķ iet až ū ras.
2. Viņ i arī atrada Mocarta mā ju , kur dzī voja slavenais mū ziķ is.
Pā rtikas cenas Vī nē ir ļ oti augstas. Devā mies uzkost slavenajā Trzesniewski sviestmaiž u veikalā , kas darbojas kopš.1902. gada un atrodas omulī gā vietā netā lu no Graben ielas. Viņ i pā rdod sviestmaizes ar daž ā diem pildī jumiem, restorā na interjers ir ļ oti atturī gs, un pats restorā ns ir ļ oti populā rs. Tač u sviestmaizes cena un izmē rs mū s neiepriecinā ja. Nā cā s meklē t citu dā rgu vietu.
3. Tā lā k pa Graben Street mē s devā mies uz Hofburgu.
Š ī ir ļ oti skaista un ī sa gā jē ju iela ar Mē ra kolonnu baroka stilā , kurai ir visas tā s iezī mes: dinamisms, krā š ņ ums.
5. No Graben ielas viņ i atgriezā s Colmarkt ielā . Tas ved uz Hofburgu (Hofburgu). Tā ir Habsburgu ziemas rezidence un galvenā imperatora galma rezidence Vī nē . Ir vē l viena vasaras rezidence, kuru plā nojā m apmeklē t nā kamajā dienā .
Hofburga ir grandiozs ē ku un laukumu komplekss. Spē cī gā s impē rijas imperatori pastā vī gi cē la un paplaš inā ja rezidenci, saglabā jot esoš ā s ē kas.
Kompleksa plā nojums ir bez simetrijas.
Teritorijā ir daudz muzeju, kurus pē c vē lē š anā s var apmeklē t atseviš ķ i. Mē s apmeklē jā m tikai Nacionā lo bibliotē ku . Smarž o pē c vē stures!
Ieeja maksā.8, 00 eiro , bet mē s apvienojā m spē kus ar citiem grupas tū ristiem un iegā dā jā mies ieejas biļ eti ar atlaidi. Precī zā k, mū s vienoja viens cilvē ks, par ko viņ am liels paldies. Š ī ir acī mredzama iespē ja ietaupī t, tač u ne visi prot un vē las to izmantot. Š o praktisko pieredzi mē ģ inā sim izmantot nā kamreiz.
Atseviš ķ i varat apmeklē t Globusa muzeju , kurā ir vairā k nekā.250 ekskluzī vu globusu un debess sfē ru eksponā tu.
6. Tā lā k mē s devā mies uz Rā tsnamu un Parlamentu . Ceļ š veda cauri dā rzam ar ziedoš ā m smarž ī gā m rozē m.
Mē s nebeidzā m baudī t visu, ko Vī ne piedā vā ja. Cik skaisti, cik tī ri galvaspilsē tas sirdī !
7. No parlamenta mē s devā mies uz Nashmarkt tirgu. Es lasī ju daudz labu atsauksmju par š o vietu. Bet diemž ē l tas tika slē gts. Mums bija vē lme izmē ģ inā t kaut ko jaunu un ī paš u tirgū . Apskatiet, kur atrodas lielā kā daļ a vietē jo iedzī votā ju, un pusdienojiet š ajā iestā dē . Nā cā s atrast tuvā ko kafejnī cu un pusdienot nevis uz vietē jiem ē dieniem, bet frī kartupeļ iem ar burgeru. Es daudz lasu par Vī nes restorā niem, virtuvi, ē dieniem, tostarp Tafelspitz, bet tā di izdevumi nav š im ceļ ojumam.
8. Muzeju kvartā ls mums ir kļ uvis par ī sas atpū tas vietu. Š ajā kvartā lā ir vairā ki muzeji, kuros apskatā mi jaunā s mā kslas – Austrijas jū gendstila – š edevri.
Š is ir mū sdienī gs kultū ras komplekss, viena no progresī vā s jaunatnes iecienī tā kajā m atpū tas vietā m, kur valda radoš a atmosfē ra. Vietē jā publika sē ž uz Enzi soliņ iem, atpū š as, klausā s tematiskus koncertus.
9. Caur Muzeju kvartā lu mē s atgriezā mies rezidencē divā s ē kā s. Tie ir dvī ņ u muzeji — Mā kslas vē stures muzejs (Mā kslas vē stures muzejs ) un Dabas vē stures muzejs > . Mē s devā mies uz pirmo ( (Kunsthistorisches Museumm Wien) ) - vienu no lielā kajiem mā kslas muzejiem pasaulē , kurā glabā jas slavenu mā kslinieku, piemē ram, Rafaela, Rembranta, Pē tera Brē gela Vecā kā š edevri. , Dž uzepe Arč imboldo. Š ī s ir tā s, kuras es ī paš i atceros.
Muzejs tika izveidots, lai glabā tu imperatora kolekcijas, un tajā ir daudz eksponā tu: no mū mijā m lī dz Babilonijas vā rtu fragmentiem.
Muzejā ir viena no lielā kajā m monē tu kolekcijā m pasaulē .
Muzejā ir kafejnī ca un smarž o laba kafija.
10. Lai Vī ne neizskatī tos garlaicī ga un vienmuļ a, apmeklē jiet < Prā tera atrakciju parku . Jums jā pā rvieto metro. Un citas smadzeņ u daļ as tiek garantē ti ieslē gtas. Tik krasa aktivitā tes maiņ a, no mierī gas, klusas gleznu apceres, lī dz emocionā lai vizinā š anai karuseļ a 117m augstumā , manā galvā sasit visas programmas un diena kļ ū st bezgala gara un nereā li noslogota.
Bet tas vē l nav viss! ! ! !
11. Pē c parka devā mies uz citu muzeju - Mū zikas namu (Haus der Musik) . Atvē rts katru dienu no 10:00 lī dz 22:00. Interaktī vais muzejs pā rsteidz apmeklē tā jus ar daž ā diem eksponā tiem. Muzeja apmeklē jumu apzinā ti atlikā m uz vakaru, jo pē c 20:00 var nopirkt nakts biļ eti par 6.50 eiro.
Muzejam ir vairā ki stā vi, katrā ir daž ā das izklaides un galerijas. Ir pietiekami daudz tradicionā lo muzeja eksponā tu un interaktī vu.
Kas tev visvairā k palicis atmiņ ā ? Man patika mikss, kas gaida muzeja apmeklē tā jus. Vienā no stā viem sienā s ir caurumi, kuros var iebā zt galvu un klausī ties daž ā du pilsē tu skaņ as. Varat valkā t austiņ as un izveidot savu skaņ as fonu, pievienojot skaņ as vienu pē c otras: pilsē tas troksnis, telefona zvans, automaš ī nas signalizā cija. Nedaudz tā lā k no sienā m, kas izskatā s kā duš as piltuves, daž ā das nepatī kamas skaņ as . Sajū tas ir ļ oti dī vainas, jo pirms daž ā m minū tē m jū s baudī jā t Baha melodijas, un š eit jū s krā cat no duš as.
Lasī ju, ka telefonā ir iespē jams iepriekš lejupielā dē t audio ceļ vedi. Bet nemē ģ inā ja. Visas programmas kulminā cija ir orķ estra diriģ ē š ana !
Vī nes filharmonijas orķ estra virtuā lais sniegums bū s atkarī gs no jū su kustī bā m.
Viņ i atstā ja muzeju vē lu. Netā lu no metro paē dā m saldē jumu un devā mies meklē t savu jauno 4 zvaigž ņ u viesnī cu, kuru izdevā s lē ti rezervē t akcijai. Tač u bija viens mī nuss, ka nakš ņ ojā m daž ā dā s vietā s – tā s ir mugursomas, kuras bija jā nē sā visur lī dzi.
Pē c pusnakts mē s iegā jā m istabā un noslē dzā m š o noslogotā ko 2017. gada dienu.
2. diena
Viesnī ca Novum Kavalier atrodas netā lu no Š ē nbrunnas pils.
Svarī gi, ka š oreiz viesnī cā bija brokastis. Pē c vakardienas neveiksmī gajiem mē ģ inā jumiem paē st lē ti pilsē tā , paē dā m pilnvē rtī gi un ne par ko nesavaldī jā mies!
Skats pa logu mū su istabā .
Š ē nbrunna ir grezna Hā bsburgu vasaras rezidence.
Milzī gs pils komplekss, kurā var pavadī t visu dienu!
Š eit ir daudz visa kā ! Nopirka biļ eti Empe Imperial Tour par € 14.20 ar audio gidu. Ekskursijas ietvaros tiek apmeklē tas 22 telpas, tostarp imperatora Franč a Jozefa I un Bavā rijas Elizabetes privā tā s telpas, kā arī Marijas Terē zes laika greznā s zā les, kurā s notika greznas pieņ emš anas, mū zikas vakari. Sadzī ves un interjera priekš meti, 18. gadsimta mē beles, imperatora ģ imenes galda piederumi, milzī gas gleznas - visu var apskatī t. Manuprā t, ar š o tū ri pietiek izpratnei un vispā rē jai attī stī bai.
Es vienmē r esmu sapņ ojis par iespē ju apmeklē t tik lielisku pili.
Paš laik kompleksā atrodas vairā ki muzeji un zoodā rzs.
Š is zoodā rzs tiek uzskatī ts par vienu no vecā kajiem Eiropā un auga imperatora zvē rnī cas vietā . Š eit dzī vo mazā s dvī ņ u pandas, dzimuš as 2016. gada 7. augustā . Mums paveicā s viņ us ieraudzī t, kad viņ i bija mazi. Ļ oti smieklī gi bē rni. Biļ eš u cena 20.00 € . Karstajā maija dienā neko labā ku nevarē ja iedomā ties. Labprā t pā rģ ē rbā mies un devā mies uz zoodā rzu atpū sties.
Pieauguš a panda.
2018. gada novembrī divus gadus vecas pandas tiks nogā dā tas uz Ķ ī nu. Š is ir ceturtais Š ē nbrunnas zoodā rza pē cnā cē js. Viens no mazajiem dvī ņ iem.
Zoodā rzā ir atseviš ķ s paviljons ar tropiskiem augiem un augstu mitruma lī meni. "img alt =" P5290688.jpg "src =" https://ic. pics. livejournal. com/olha1606/78060663/102074/102074_original.
jpg "style =" augstums: 683 pikseļ i; mala-labā : 10 pikseļ i; platums: 1024px "/> Pē c zoodā rza atgriezā mies pilsē tas centrā , paē dā m saldē jumu, uztaisī jā m vē l daž us labus kadrus.
Un tikai tad mums radā s lieliska ideja! Un jū s varat doties uz Billu (BILLA) un tur nopirkt pā rtiku. Personī gais padoms: ja meklē jat lē tas uzkodas (izņ emot McDonald's) paš ā Vī nes centrā , Sv. Stefana katedrā les rajonā , apmeklē jiet BILLA. Ir daudz jaunu ieteikumu.
Tad devā mies uz staciju gaidī t vilcienu uz Budapeš tu.
Tiem, kurus interesē marš ruts, atstā ju saites uz muzeju un zoodā rza vietnē m. Tur jū s atradī siet paš reizē jā s biļ eš u cenas un uzzinā siet vairā k.
Š ē nbrunnas zoodā rzs — vietne
Austrijas Nacionā lā s bibliotē kas Nacionā lā zā le — vietne
Kunsthistorisches Museumm Wien — vietne
Google tī klā ir viegli atrast saites uz Š ē nbrunnas pils un mū zikas nama vietni.
Jā, poļi uz Ļvovu brauc baros. Pēdējo reizi novēroju skolēnu grupu ap 20 gab. no Katovices viņi klaigāja visu autobusu. Viņiem tas ir lēti un jautri.
Да, поляки табунами ездят во Львов. Последний раз наблюдал группу студенток около 20 шт. из Катовице, галдели на весь автобус. Для них тут дешево и сердито.
Jā, poļi uz Ļvovu brauc baros. Pēdējo reizi novēroju skolēnu grupu ap 20 gab. no Katovices viņi klaigāja visu autobusu. Viņiem tas ir lēti un jautri.
Да, поляки табунами ездят во Львов. Последний раз наблюдал группу студенток около 20 шт. из Катовице, галдели на весь автобус. Для них тут дешево и сердито.
Hmm ... Stargorod Harkovā ir daudz garšīgāks .... Kā arī kafija, un viss pārējais ...... IMHO
Хм...Старгород в Харькове намного вкуснее.... Как впрочем и кофе, и все остальное......ИМХО
Hmm ... Stargorod Harkovā ir daudz garšīgāks .... Kā arī kafija, un viss pārējais ...... IMHO
Хм...Старгород в Харькове намного вкуснее.... Как впрочем и кофе, и все остальное......ИМХО