Neticami krāsaina Albānija

26 Novembris 2021 Ceļošanas laiks: no 20 Septembris 2021 ieslēgts 27 Septembris 2021
Reputācija: +6583.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Mē s esam vairā kkā rt dzirdē juš i par Albā nijas Maldivu salā m, tač u mums nekad nav bijusi iespē ja lidot un pā rbaudī t. Vai nu Albā nijai ir vajadzī gi testi, vai arī Albā nija ir dā rgā ka par Ē ģ ipti un citiem galamē rķ iem. Un visbeidzot, pē c desmit gadu ceļ ojuma, un cena ir zema, un mē s esam vakcinē ti un veicam akcijas tieš i uz tā m paš ā m "Maldivu salā m" Ksamilā . Divreiz nedomā jot, par pē dē jo naudu paņ ē mā m komplekso tū ri ar brokastī m, sagatavoju darbam portatī vo datoru, sakrā mē ju koferi un dienu vē lā k jau bijā m ceļ ā , virzoties arvien tā lā k prom no Kijevas sā rtuma un aukstā laika. Runā jot par pē dē jo naudu, mums tikko atlika summa, ar kuru teorē tiski vajadzē tu pietikt pusdienā m un vakariņ ā m, un pat ja mums paveicas aizpeldē t uz Grieķ iju.


Tā pē c es gribu teikt par visu š o salī dzinā jumu ar Maldivu salā m. Patiesī bā nav korekti salī dzinā t ar Maldivu salā m, es drī zā k teiktu, ka š ī ir albā ņ u Zanzibā ra un pat ar vieglā m Taizemes notī m vietā m. Vai tieš ā m Ksamilā ir tik skaisti kā bildē s? NĒ ! Tur ir vē l labā k! Neviens fotoattē ls nevar atspoguļ ot to pludmaļ u skaistumu, kuras mē s atklā sim š ajā ceļ ojumā . Kamera fotografē ja diezgan labi, tomē r visu skaistumu var redzē t tikai savā m acī m.

Mirror Beach

Es runā ju par kameru pagā tnes formā , jo jū ras skaistums to aprija vā rda tieš ā kajā nozī mē , bet tas jau ir remontā un š ķ iet, ka viss nav tik slikti. Galvenais, ka atmiņ as karte izdzī voja un tagad varam kopā izbaudī t š ī ceļ ojuma skaistumu. Mums par laimi pē dē jā foto no fotoaparā ta tika uzņ emta skaistā kajā Spoguļ u pludmalē .

Lai es varē tu pē c iespē jas vairā k parā dī t Albā nijas Zanzibā ras skaistumu. Pa to laiku lidojam lidmaš ī nā un klausā mies paziņ ojumu par nosē š anos Tirā nā . Kad mā koņ i paš ķ ī rā s aiz iluminatora, tas mums pavē rā s kā pasaku valsts.

Tie ir augsti zaļ i kalni, kurus izgaismo vakara saules zelta stari, zem kalniem tek upe, bet otrā pusē izkaisī tas pilsē tas. Mē s nevarē jā m atturē ties no skaistuma un jau bijā m ļ oti iedvesmoti. Muita š eit tiek izieta neticamā ā trumā . Mū su č emodā ns pirmo reizi palika uz lentes pats pirmais. Es gaidī ju, kad tas kā dreiz notiks! Mē s to uztvē rā m kā laba brauciena sā kuma zī mi. Lidostā pie mums pienā ca divas meitenes un jautā ja, vai mē s zinā m autobusa grafiku. Mē s ar Daš u samulsinā jā mies, ka š ajā braucienā nebijā m mež onī gi tū risti, bet solī jā m pilnveidoties. Problē ma ir tā da, ka lidot š eit kā mež onim bū tu dā rgā k nekā ar komplekso ceļ ojumu. Bet tagad pievienosim nā koš ajā m Maldivu salā m muš u. No lidostas jums jā iet 5.5 stundas ar autobusu.


Patiesī bā ceļ š uz lidostu un atpakaļ aizņ ems divas dienas gaiš ā s stundas no ekskursijas. Bet tū risti, kas sē ž autobusā , precī zi zina, kas viņ iem ir jā iziet cauri. Kā teica blakus sē doš ā sieviete: “Tagad mans sapnis piepildī sies un es doš os ciemos uz Ksamilu! ”, Jā , mē s paš i, balstoties uz fotogrā fijā m internetā , sapratā m, ka tagad ienirsī sim skaistuma pasaulē . Autobusā sastapā m pozitī vu gidu, kas apmē ram stundu komiksa formā tā stā stī ja faktus par Albā niju. Ī paš i mums patika, kā saprast savas tiesī bas pē c policijas formas tē rpa krā sas. Visu ceļ u, ko braucā m, bija tumš s, varē ja redzē t tikai majestā tisko kalnu siluetus. Pa vidu bija pietura uzkodam. Cenas restorā nā mani patī kami iepriecinā ja, tieš ā m uzkodai izvē lē jos neveiksmī gi treknu bureku un jau maldī gi nodomā ju, ka ē diens š ajā valstī varē tu neienā kt. Bet nevē rtē jiet valsts gastronomiju pē c treknā bureka!

Tā lā tū risma nā kotne sā kas ar Albā nijas viesnī cu

Mē s ieradā mies viesnī cā pē c pusnakts, un tur bija patī kams atklā jums, es nezinu, kā , bet Albā nija izdarī ja neiespē jamo! Iedomā jieties š eit, kad reģ istrē jaties, jums vienkā rš i jā paņ em atslē gas karte ar savu uzvā rdu un divas rokassprā dzes reģ istratū rā no galdiņ a. Tas ir viss izlī gums! Š ī ir pirmā valsts, kurā nav jā aizpilda anketas, jā gaida, kad pases tiks sertificē tas, tad vienkā rš i jā gaida kaut kas cits vai jā meklē pildspalva, kas ir vienī gā visiem. Tas viss tur nav, jū s vienkā rš i paņ emat no galda karti ar savu uzvā rdu! Tik vieglu, vienkā rš u un ā tru reģ istrē š anos pat dā rgā s Vā cijas viesnī cā s nebiju redzē jis. Š ī ir pirmā viesnī ca pasaulē , kas domā ja iegū t tū ristu datus tieš i no ceļ ojumu rī kotā ja rezervā cijas pieprasī juma. Starp citu, lī dzī gu mē ģ inā jumu iekā pt tā lā nā kotnē mē s novē rojā m Dā nijā . Tur anketa nonā ca pie manis linka veidā uzreiz pē c viesnī cas rezervē š anas. Bet pē c ieraš anā s mums iedeva parasto anketu un viss notika pē c vecā s. Minhenē arī bija mē ģ inā jums izveidot lī dzī gu sistē mu, kur pat atslē ga tika ierakstī ta tieš i mobilajā aplikā cijā , lai uzreiz brauktu un reģ istrē tos, tač u reģ istratū rā nebija nekā das birokrā tijas. Par š o punktu Albā nija saņ ē ma stabilu piecinieku.

Nedaudz par vietē jiem iedzī votā jiem


Š ī ir vē l viena jauka parā dī ba. Š eit neviens nerunā angliski. Ikviens runā albā ņ u valodā , nevis tas, kas bija interneta mē mā s formā “Preved-Medved! Skaists! ”, bet savā sarež ģ ī tajā valodā . Bet patī kamī ba slē pjas apstā klī , ka katrs savas jomas strā dnieks zina tieš i tos angļ u vā rdus, kas nepiecieš ami viņ a pakalpojumu sniegš anai. Piemē ram, restorā nā vē lamies pasū tī t vī nu, un vē lamies tikt skaidrī bā , vai var paņ emt mazā k par puslitru. Viesmī lis mū s nesapratī s, bet tomē r nepā rprotami atbildē s angliski “White wine, 500 grams, dry, price 400 lek”. Rezultā tā valodas barjera nemaz nebija jū tama. Gandrī z katrs albā nis sniegs vispilnī gā ko aprakstu par to, kas jū s interesē , lai gan viņ i pat nesapratī s, ko tieš i jū s jautā jat. Lī dz ar to ar albā ņ iem ir viegli “sazinā ties”, pat nezinot valodu. Paš i cilvē ki, draudzī gi un pozitī vi, neviens nemē ģ inā s tevi maldinā t. Pat tad, kad taksometra vadī tā js sā ka savu veco steigu, ka viņ iem ir dā rga benzī na, es paskatī jos uz benzī na cenu un sapratu, ka taksists runā patiesī bu.

Ksamil

Pirmais rī ts sā kā s ar spē cī gu lietusgā zi, kas burtiski appludinā ja jumta brokastu terasi. Jū ra duš as krā sā nepavisam nedeva cerī bas uz skaistumu. Par laimi, viss š is elements ilga 15 minū tes, saule iznā ca un vairs neslē pā s lī dz paš ā m brauciena beigā m. Smieklī gs fakts ir tas, ka zem saules gaismas jū ra nav ī paš i skaista. Bet mē s lieliski sapratā m, ka tā ir tikai mū su viesnī cas atraš anā s vieta. Interesants ir tas, ka mū su viesnī cā bija diezgan daudz negatī vu atsauksmju par brokastī m. Bet acī mredzot mē s nemaz neesam kaprī zi, brokastis mū su viesnī cā tika uzskaitī tas kā vienas no labā kajā m mū su viesnī cu vē sturē , un kopumā bijā m ļ oti apmierinā ti ar mū su Aler Bianco viesnī cu (Ksamil), vienī gais brī dis ir 20.30 minū š u gā jiens lī dz skaistā kajā m pludmalē m, lai gan pē c Seiš elu salu kalniem tā da nokļ ū š ana pludmalē s nemaz neskaitī jā s) Ā rā skaidras debesis un saule, skrē jā m iepazī ties ar jauno pilsē tu. Mū s uzreiz sagaidī ja skaistā kā s egles un zilais ū dens, lai gan ū dens bija skaists, zinā jā m, ka viss jū ras potenciā ls ir koncentrē ts nedaudz tā lā k. No viesnī cas lī dz pilsē tas centram veda 20 minū š u promenā de gar jū ru.

Kad promenā de beidzā s, sā ka parā dī ties slavenā s Maldī vu pludmales. Mums tieš ā m bija š oks, ka tik skaists ū dens atrodas tik tuvu Ukrainai. Un vienu skaistu pludmali uzreiz nomainī ja cita vē l skaistā ka. Iepriekš turku Oludenizu uzskatī ja par kaimiņ valstu skaisto pludmaļ u karali, tač u Ksamils ​ ​ pirmajā s 30 minū tē s to burtiski pā rcē la uz otro vietu. Ir pat lī dzī ga pludmale ar tā du paš u slī puma lī niju kā Oludenizā . Tā pat vienā no pludmalē m ir koka pontons, kas, š ķ iet, š eit ir ielikts tikai fotogrā fiju dē ļ .


Tagad es varu viegli uzminē t Albā niju no š ī s vietas pē c ceļ ojumu aģ entū ru reklā mkarogiem. Tač u pludmaļ u ā rē jais skaistums nav viss, kas pā rsteigs Ksmailu, sagatavotie tū risti, arī mē s, ņ em lī dzi zemū dens maskas. Brauciena pirmajā pusē mums ī sti nepietika laika snorkelē t, tač u, kā vē lā k izrā dī jā s, mū s ar nepacietī bu gaidī ja zemū dens: spilgtas un lielas jū ras zvaigznes un simtiem peldoš u zivju apkā rt. Zivju š ķ irņ u ir daudz, bet krā sainu koraļ ļ u nav un attiecī gi arī zivju krā sas ir pelē kas, lai gan š ķ irņ u tieš ā m ir daudz.

Izņ ē muma kā rtā daž kā rt labirinta krā sā peld viens vai divi krā saini un vienu sarkanu redzē ju, un protams kur bez jū ras ež iem. Kur meklē t zvaigznes? Tie atrodas uz vietē jo salu vertikā lajiem akmeņ iem, uz kurā m var nokļ ū t ar katamarā nu. Tikai lū dzu, nenoņ emiet tos no milzī gajā m sienā m, lai nofotografē tu, vienkā rš i peldieties apkā rt un apbrī nojiet. Patiesī bā , ja salī dzinā m zemū dens pasauli ar Ē ģ ipti, Zanzibā ru, Seiš elu salā m vai Maldivu salā m, tad š eit tas ir vienkā rš ā kais no iepriekš minē tajiem, tomē r š eit peldē ties bez maskas ir nepiedodami. Galu galā zivis vienmē r ir skaistas un pat garš ī gas. Un tagad iesim cauri vismī ļ ā kajā m visos ceļ ojumos, tā ir vietē jā virtuve. Esmu ne reizi vien dzirdē jis par leģ endā rajā m lē tajā m jū ras veltē m Albā nijā .

Tač u pē c brauciena tū ristu viedokļ i atš ķ ī rā s, kā ds tieš ā m apstiprinā ja, ka š eit ē da lielas garneles, un kā ds teica, ka vismaz 40 eiro par diviem ē st restorā nā . Tagad mē s uzzinā sim, cik laba ir virtuve galu galā . Tikko bijā m pā rģ ē rbuš ies pē c pludmales un pie mums piebrauca taksists, kurš piedā vā ja mū s aizvest uz Sarandu par 400 lekiem (4$), ​ ​ viņ š tikko bija ceļ ā . Š ī ir kaimiņ u pilsē tiņ a, uz kuru labprā t piekritā m braukt ar viņ u, tas ir labā k, nekā gaidī t autobusu, kas maksā.100 lek no cilvē ka un atbrauks tikai pē c 40 minū tē m.

Fotoattē ls Ksamilā

Sarandā izvē lē jā mies gardā ku tavernu un sā kā m iepazī ties ar vietē jo virtuvi. Liela mē roga ē š ana diviem š eit maksā vidē ji lī dz 2000 lekiem (20 USD). Plaš ā mē rogā tas tieš ā m ir ē st jū ras veltes ar aukstu mā jas vī nu, kas š eit tiek pasniegts 0.5 litru karafē s. Puslitrs vī na gandrī z visur maksā.400 leku (4 USD), bet ē diens ar jū ras veltē m no 600 lekiem (6 USD).


Nezinu, kā pē c cilvē ki katru reizi kā argumentu minē ja garneles, bet ē dienu daudzveidī ba š eit ir patieš ā m iespaidī ga un priecē ne tikai aci, bet arī garš as kā rpiņ as. Mē s arī ļ oti centā mies balstī ties uz grieķ u salā tiem. Š ķ iet, ka dā rzeņ i tikko noplū kti no dā rza. Un neatkarī gi no tā , kā du restorā nu vai krodziņ u jū s izvē lē tos, ir viens noteikums - jū s vienmē r ē dat garš ī gi, turklā t restorā ns var izskatī ties diezgan vienkā rš s un ar savu izskatu neradī s pā rliecī bu. Ē dienu kults š ajā ceļ ojumā bija ne mazā k svarī gs kā citas krā š ņ as pludmales apmeklē jums. Mē s no Albā nijas ieguvā m augstumu burtiski jau no pirmā s dienas. Arī tagad, raksturojot valsti, jū tu garī gā siltuma uzplū du, it kā Jonijas jū ras viļ ņ i mani atkal apvij. Un vispā r š ogad tā di patī kami atklā jumi kā Bulgā rija, Serbija un tagad tā m lepni priekš galā ir Albā nija.

Pati Saranda ir diezgan laba pilsē ta, kur pastaigā ties, tač u nav tā da pludmales skaistuma kā blakus esoš ajā Ksamilā , tā pē c š ī pilsē ta mums bū s kā transfē ra pilsē ta. Starp Sarandu un Ksamilu atrodas Monastiri pludmale. Autobusi nesezonā kursē reizi stundā . Mē s tikko iegriezā mies uz stundu atpakaļ ceļ ā . Bet bija jau diezgan vakars un pludmale mums neparā dī ja visu savu skaistumu, lai gan tad man tā likā s skaista. Bet bū s patieš ā m skaisti, kad no rī ta ieradī simies š eit.

Vakarā Ksamil mū s cienā ja ar gaļ as musaku un makaroniem ar astoņ kā jiem, kalmā riem un mī dijā m, kas lieliski papildinā ja ikdienas uzturu, kas pē cpusdienā sastā vē ja no risoto ar lielu krabi. Starp citu, esam izvē lē juš ies restorā nu un rezultā tā gandrī z visas ē dienreizes Ksamilā notika tajā - Restauracja Cimi. Izskatā s diezgan nekopts ar nobruž ā tā m un ne pā rā k tī rā m ē dienkartē m, bet pē c mū su pieredzes š ie parasti ir labā kie restorā ni. Personā ls sastā vē ja no diviem darbiniekiem, viņ i ir arī pavā ri un viesmī ļ i. Cilvē ks vienmē r gā ja ar neatkarī gu skatienu, kas bija vē rsts uz attā lumu. Kad viņ š pieņ ē ma pasū tī jumu, likā s, ka to dabū ja gan restorā ns, gan apmeklē tā ji, otrs vī rietis bija tieš i pretē js, ī ss, apaļ plecī gs un ļ oti izpalī dzī gs.


Viņ š burtiski izstaroja prieku katrā dzī ves sekundē , kad viņ š atnesa trauku, viņ š kaut ko teica albā ņ u-poļ u valodā , bet teica ar tā du labvē lī bu, ka es uzreiz gribē ju, lai viņ š atnes kaut ko citu. Starp citu, restorā nā nez kā pē c runā ne tikai albā ņ u, bet arī poļ u valodā . Man likā s, ka te pat kaķ i saprot poļ u valodu, starp citu, kaķ i te ir obligā ti dzī res dalī bnieki. Viņ iem arī patī k š is restorā ns. Obligā ts priekš mets Balkā nos ir vietē jā stiprā dzē riena paraugs. Š eit viņ i ir pieņ ē muš i brendiju, š ajā restorā nā nez kā pē c to ielej tā da tilpuma glā zē , ka tū rists nevarē ja pā rspē t otru glā zi. Viņ iem š eit noteikti nav ž ē l rakia. Joprojā m ir paveicies, ka nolē mā m izmē ģ inā t vienu glā zi diviem)))

Nā koš o dienu pavadī jā m Korfu salā Grieķ ijā >>>

Labā kā s Albā nijas pludmales

Starp Ksamilu un Sarandu ir vairā kas daļ ē ji savvaļ as pludmales. Cik mē s lasā m, sezonā š eit ir jā ņ em sauļ oš anā s krē sli, iepriekš rezervē jot, un pie ieejas Ksamilā ir lieli sastrē gumi. Tagad, septembra beigā s, tas jau tiek uzskatī ts par ā rpus sezonas un pludmalē s ar saujiņ u tukš u sauļ oš anā s krē slu, starp kuriem ir aizņ emti maksimums pieci. Un ap 10-20 tū ristu visā pludmalē . Sā kā m pā rgā jiena marš rutu no Ksamilas uz klosteri. Š is marš ruts aizņ em vairā kas stundas un ved tikai cauri visā m pludmalē m. Pludmales burtiski bija viena par otru skaistā kas.

Tā nebija mū su pirmā diena Albā nijā , tač u mē s nebeidzā m bū t pā rsteigti. Tu skaties no augš as, skaista pludmale, skaists pienaini tirkī zzils ū dens, ir maza klints, uz kuras sē ž kā ds romantiķ is un apcer, kā gan var bū t skaistā k? Un tad nā kamā pludmale, kurā ū dens nav viendabī gs, bet it kā jū ra bū tu krā sota ar eļ ļ u, un pienains tirkī zs š ķ iras š ķ irš anā s starp zilo ū deni, aptverot tumš i zilus plankumus.

Noteikti Zanzibā ras okeā na skaistuma un vietē jo pludmaļ u arhitekts ir viens un tas pats, rokraksts ir labi atpazī stams. Vienī gais, ka katrā pludmalē ir jā nokā pj no kalna, un, ja vē laties mainī t pludmali, jums ir jā kā pj kalnā atpakaļ , bet tas nav kritiski augsts. Drosmī gā kie š eit var uzkā pt pat bunkuru sistē mā . Tač u no tumsas sā ka draudī gi č ī kstē t sikspā rņ i, un mē s nolē mā m, ka dziļ ā k bunkurā neiesim. Kopumā kaut kā du iemeslu dē ļ pē dē jā gada laikā es sā ku apiet sikspā rņ us))) Pludmales ķ ē des skaistuma lī deris ir Spogulis. Jū s varat nokā pt uz to no augš as vai doties no nā kamā s.


Triks ar pā reju ir diezgan bī stams un spē cī gas vē tras laikā labā k to neatkā rtot. Jā skrien kā di desmit metri pa akmeni, pret kuru jū ra sitas ar lielu spē ku. Patiesī bā bija jā sagaida spē cī gs viļ ņ a sitiens, jā pā rliecinā s, ka nā kamais vilnis nebū s spē cī gs un jā sā k skriet. Noteikti nav iespē jams paslī dē t starp diviem viļ ņ iem, tā pē c jums ir jā noķ er vā jais. Mans pirmais mē ģ inā jums neizdevā s, ī si pirms starta mani uzsita vilnis ar tā du spē ku, ka kā ja noasiņ oja ar akmeņ iem, bet ne daudz. Pagaidī jā m pā ris minū tes, lī dz jū ra nedaudz norima. Sagaidī jā m divus lielus viļ ņ us pē c kā rtas, var skriet. Izrā dī jā s, ka izslī dē ja cauri, pat mugursoma gandrī z samirka. Viņ š izlika visas lietas, lai tā s nož ū tu prom no jū ras, un paņ ē ma skrienoš o Daš u. Ideja, protams, bija muļ ķ ī ga.

Ir labas ziņ as ceļ otā jiem, kuri staigā starp pludmalē m kā jā m, pretē ji tam, ka jums ir pastā vī gi jā kā pj augš ā , vienā no kā pumiem jū s atradī sit vecu templi ar lielisku panorā mu.

Acī mredzot š eit vajadzē tu bū t vairā k fantastiskiem saulrietiem, tač u mē s nesaņ ē mā m nevienu saulrietu, jo mū s ierobež oja samazinā tais starpsezonas autobusu grafiks. Taksometri š eit ir diezgan dā rgi.

Zilā acs

Mū s izlaida Sarandā . Tur mē s pā rsē dā mies uz regulā ro autobusu Saranda-Tirana un devā mies uz Blue Eye par 300 lekā m (3 USD). Brauc 30 minū tes, tad jā nokā p no trases un jā iet vē l 30 minū tes. Autobusa vadī tā js zina, kur izlaist. Tač u pastā v risks, ka š ajā autobusā , ja tas bū s pilns, jū s vairs nevarē siet ielē kt. Grafiks foto sadaļ ā . Lī dz Blue Eye nonā cā m ar nelielu nokavē š anos nekā ekskursiju grupa, kas brauca ar autobusu. Nolē mu izmē ģ inā t veiksmi un jautā ju tai paš ai meitenei, vai viņ a mū s tagad nolaidī s uz Gjirokastru. Gide bija nepā rprotami pā rsteigta, ka arī mē s esam š eit, bet viņ a teica, ka nedos mū s braukt))) Tā tad, esam klā t. Š ī ir gleznaina vieta ar ļ oti dziļ u un zilu upi, kas iztek no zemes. Š eit ir ļ oti labi atrasties nesezonā , jo peldē t gribē tā ju nemaz nav un var baudī t neparasto skaistumu.


Patiesī bā pietiek ar 20 minū š u pavadī š anu uz vietas. Bet tā da skaistuma dē ļ noteikti ir vē rts š eit nokļ ū t. Joprojā m acij tī kami. Tad mē s ieraudzī jā m ī stu liktenī gu skaitli ar laimī gā m beigā m. Kā ds ā rzemnieks nolē ma ielē kt no augstuma tieš i acs centrā . Biju pā rbijusies, vienā mirklī sapratu, ka iespē ja izkļ ū t atpakaļ nav tik liela, jo uz tausti ū dens jū tas zem desmit grā diem un pastā v liels risks ar tā du kritumu netikt galā . Man š ausmas bija tas, ka, ja viņ š saslims, mē ģ inā jums viņ u glā bt bū tu tieš i tikpat riskants viņ a dzī vī bai. Iespē ja paš am parā dī ties bū s daudz mazā ka, jo rezultā ts jau bū s redzams, uz ko tas novedī s. Viss iepriekš aprakstī tais man pazibē ja galvā sekundes daļ ā , pat suns, kas ceļ oja kopā ar puisi, stā vē ja š ausmā s, bet, par laimi, viņ š izkā pa virsū un izpeldē ja krastā . Cilvē ki, nedariet to, it ī paš i, ja redzat, ka ū dens ir nemierī gā stā voklī . Tā tad, acs skaista, bet nu vajag kaut kā tikt lī dz Gjirokastrai. Par laimi uz Gjirokastru var teikt, ka ir tikai viens ceļ š un gandrī z visi tū risti ar automaš ī nā m dosies vai nu uz Gjirokastru, vai uz Sarandu. Daš a piezvanī ja izbraucoš ajai maš ī nai un puiš i no Ļ vovas laimī gi mū s aizveda ceļ ojumā .

Girokastra

Apmē ram č etrdesmit minū tes mē s š ķ ē rsojā m kalnu grē du un nolaidā mies Gjirokastras autoostā . Pā rvietoš anā s pa kalnu serpentī nu, pē c š ū poš anas kuģ a Grieķ ijā , notika pie robež as. Š ā das pitching sekas vē l kā du laiku bū s jū tamas.

Gjirokastras galvenā s autoostas problē ma ir tā , ka uz Sarandu nav kustī bas grafika, neviens to nezina un š ķ iet, ka arī nezinā s. Bet konkrē ti mē s brauksim ar autobusu, kas brauks no Tirā nas un apstā sies Gjirokastra autoostā pulksten 16:30 par cenu 300 lek (3 USD). Daš a aprē ķ inā ja š o laiku lī dz minū tei, analizē jot attā lumu lī dz Tirā nai un laiku, kad viņ š izbrauc no Tirā nas saskaņ ā ar grafiku. Interesants fakts, bet vienī gais stacijas darbinieks mums pierā dī ja, ka tā ds autobuss nemaz neeksistē . Pilsē tā pavadī jā m diezgan daudz laika. Š eit ir nosacī ti trī s daļ as, tas ir rajons ar vecā m mā jā m, centrs un maksas pils apskats. Mē s sā kā m ar vecu ī paš umu.

Viņ u ir daudz, jā izvē las kā ds, kas patī k, un jā maksā par ieeju ar ekskursiju, var vismaz visu, bet es nedomā ju, ka tie ļ oti atš ķ irsies viens no otra. Es neatceros mū su vā rdu, bet ieeja maksā.200 leks (2 USD). Un sieviete mū s pietiekami detalizē ti iepazī stinā ja ar to, kā albā ņ i š eit dzī voja pagā juš ajos gadsimtos. Man vē l vairā k patī k laiks, kurā es dzī voju)))


No vienas puses, viņ u dzī ve man š ķ iet ļ oti garlaicī ga, lai gan es lieliski saprotu, ka garlaicī gi viņ iem noteikti nebija. Izrā dā s, ka mū su laikā.95 procenti no pagā juš o gadu problē mā m ir atrisinā ti, un tagad ir cita lī meņ a problē mas. Tagad mē s nepavadā m visu dienu, mazgā jot lietas, mums ir pilnī ga kontrole pā r karsto un auksto ū deni, mē s varam sazinā ties un redzē t ikvienu jebkurā laikā , kā arī mums ir pieejama jebkura pasaules virtuve tieš i mū su mā jā s un iespē ja nokļ ū t jebkurā pasaules vietā daž u minū š u laikā . dienā s. Un ļ oti novē rtē ju arī medicī nas attī stī bas lī meni un, protams, lielā kā s pasaules daļ as pā reju uz tieš saistes rež ī mu. Bet, starp citu, mē s visi ļ oti labi zinā m, cik forš ā laikā dzī vojam.

Es arī labprā t aprakstī tu, cik mums paveicā s piedzimt Ukrainā , tač u, lai pilnī bā izprastu š o fenomenu, ir jā ceļ o un jā redz, kā cilvē ki dzī vo citā s valstī s un ar kā dā m problē mā m saskaras pat visattī stī tā kajā s valstī s, piemē ram, Japā nā . Daudzi, protams, var nepiekrist manam apgalvojumam, bet ticiet man, tā s iespē jas, kas mums ir mū su valstī , nav pieejamas visur. Bet atpakaļ uz pilsē tu ar neticamiem skatiem. Skati š eit ir labi atklā ti tikai no teritorijas ar ī paš umiem.

Domā ju, ka skati no pils augš as ir vē l skaistā ki, bet, godī gi sakot, nebija ne spē ka, ne vē lē š anā s uzkā pt paš ā augš ā . Pē c muiž as apmeklē juma nolē mā m apskatī t vietē jo virtuvi. Atrast restorā nu ar gleznainiem skatiem nepavisam nav problē ma. Vietē jo restorā nu iecienī ts ē diens ir vietē jā s virtuves sajaukums. Bija garš ī gi un tagad bijā m mierī gi, ka bez jū ras veltē m izmē ģ inā jā m vismaz kaut ko no vietē jā )))

Atseviš ķ s ķ irsis uz tortes ir pilsē tas centrs, te krustojas trī s ielas un mā jas izskatā s tik skaistas, laikam Albā nijas valdī ba seko š ai vizī tkartei.

Pē c tū ristu skaita, kas fotografē jas, š ī vieta acī mredzami nav vienī gā , ko esam izvē lē juš ies. Starp citu, pilsē tiņ a š eit ir lī dzī ga turku Sirincei. Kā dā no omulī gajā m ieliņ ā m nā cā s taisī t kafijas pieturu. Tā mē s nesteidzī gi pavadī jā m laiku š ajā neparasti skaistajā pilsē tā . Runā jot par neparastumu, novē roju, ka š eit uz mā jā m jumti nav no parastajiem dakstiņ iem, bet gan no plakaniem akmeņ iem. Iepriekš mē s to neievē rojā m, tas izskatā s diezgan neparasti un oriģ inā li. Un visu laiku jū s apbrī nojat skatu uz augstiem kalniem. Starp citu, kalnu skati š eit nedaudz atgā dina Peru Ollantaytambo.


Tur no kalnu augstuma burtiski reiba galva, kad paskatī jā s uz augš u. Interesants fakts, kā dreiz bijā m Melnkalnes pilsē tā , kuru ar Albā niju š ķ ir kalns. Un tas kalns bū tiski atš ķ ī rā s no ierastajā m Melnkalnes ainavā m. Rezultā tā es iztē lojos Albā niju tā dā s krā sā s, kā da tā izrā dī jā s.

Kad ieradā mies autoostā , cerot paspē t uz agrā ku autobusu, uzzinā jā m, ka autobusi vē l nav plā noti. Š eit svarī gi izbraukt tā , lai paspē tu uz pē dē jo autobusu no Sarandvas uz Ksamilu, tas aties 18:30. Tā tad, mums ir vē l kā da stunda, izrā dā s, ka vē l paskatī simies, kartē atzī mē ts kā ds š ķ ietami slavens tilts, piecu minū š u attā lumā no mums. Tikā m pie tilta, nekas ī paš s, tas pat neizskatā s pē c tilta, vienkā rš i kartē s nez kā pē c visi tilti ir izcelti. Bet viņ i paskatī jā s uz makš ķ ernieku, kurš nevarē ja noķ ert zivi upē , lai gan tā burtiski mudī jā s no zivī m. Mē s tieš i par viņ u uztraucā mies, bet veiksme nebija viņ a pusē . Tad devā mies pastaigā pa lauku ceļ u, kas acī mredzot veda uz kaut kā du stepi. Mū s pamanī ja strā dnieki pie vienas mā jas un jautā ja, vai esam nejauš i apmaldī juš ies Albā nijā ? Kad es pā rliecinoš i teicu, ka viss kā rtī bā , vī rietis jautā ja, kur tad plā nojam doties.

Š ā dos brī ž os ir grū ti izskaidrot, ka jū s nekur nebraucat) Kā reiz Honkongā mē s ieraudzī jā m divstā vu autobusu un steidzā mies ar to braukt, un vietē jais iedzī votā js nolē ma mums palī dzē t, izņ ē ma planš etdatoru ar karti un jautā ja, kur mē s vē lamies doties)) ) Apgrieztā krustojuma ķ ē de uz Ksamilu ir izveidojusies kā ideā la mī kla. Mums pat bija laiks atpū sties uz soliņ iem pie jū ras Sarandā . Starp citu, tajā dienā putni dziedā ja neparasti skaļ i, Ansī nebija pat tik daudz putnu vienlaicī gi dziedā juš i) Š odien vakariņ ā s nolē mā m pā rbaudī t apgalvojumu, ka bez jū ras veltē m Albā nijai jā bū t slavenai ar tā pica, vismaz viņ i man tā teica. Mē s pā rbaudī jā m vienu no picē rijā m, kā rezultā tā visgarš ī gā kā pica izrā dī jā s ar tunci) Tā tad jū s nevarat tikt vaļ ā no jū ras veltē m)

Butrint


Piecus kilometrus no Ksamilas ir drupas. Diemž ē l kā jā m tur izsekot bū s neē rti, jo visu laiku jā iet pa š oseju, bet ar autobusu var nokļ ū t. Konkrē ti, paš as drupas, kā man, vispā r neko vē rtī gu neatspoguļ o.

Te mozaī ku vajadzē ja saglabā t, bukletos pat fotogrā fijā ir, bet, atnā kot apskatī t to vietu, karā jas zī me, ka albā ņ i ļ oti uztraucā s par tā s droš ī bu brī vā dabā , tā pē c nolē ma saglabā jiet to, izmantojot supertehnoloģ iju. Attiecī gi saglabā š anas nolū kā viņ i viņ u aizveda uz citu vietu.

Un š ķ iet, ka ir pagā jis ilgs laiks. Bet viņ i paaugstinā ja ieejas cenu no 700 uz 1000 lekā m. Nu vismaz akmeņ i no drupā m netika izņ emti. Neskatoties uz to, uz Butrintu noteikti ir vē rts doties, tur ir pavisam cita daba un ainavas nekā Ksamilā un citā s pilsē tā s. Un drupas patiesī bā nemaz nav tik sliktas, vienkā rš i esam jau pietiekami daudz tā du lietu redzē juš i) Pie ieejas pilī ir motora platforma, kas pā ri upei ved tū ristus un transporta lī dzekļ us.

Pē c krustojuma ejiet pa kreisi. Labajā pusē tecē s upe, pa kreisi liels ezers, no ezera uz mums skatī jā s dū š ī gi krabji, viņ u ir daudz. Ejot starp upi un ezeru, tu uztraucies, lai nepakluptu un dodies pie krabjiem pusdienot. Tū ristu redzeslokā viņ i draudī gi tur nagus uz augš u. Tomē r krabji š eit nav vienī gā s briesmas.

Visa taka ir lī dz desmit metru plata un te ganā s daudz govju. Nez kā pē c ciemos ap govī m jū tos mierī gi, bet te uz š auras jū ras š auruma savvaļ ā nezini, ko sagaidī t. Galvenais, ja lec, tad upē , nevis pie krabjiem.

Vieta š eit ir ļ oti gleznaina, un, ja esat mā kslinieks, jums noteikti jā ņ em lī dzi audekls. Jū s varat iet uz priekš u bezgalī gi. Mums bija lielisks safari. Starp citu, ceļ ojuma sā kumā visus gaida arī bezmaksas cietoksnis. Acis saņ ē ma neticamu estē tisku baudī jumu, ejot gar krabju ezeru. Mē s atgriezā mies ar prā mi atpakaļ . Tagad varat vai nu ar motorlaivu braukt uz citu cietoksni, vai doties kā jā m uz Ksamilu, pē c 20 minū tē m paveras panorā ma uz jū rā ietekoš o ezeru.


Tas izklausā s dī vaini, bet tas ir ļ oti lī dzī gs) Un no paš as panorā mas ieleciet atpakaļ autobusā uz Ksamilu. Autobusa konduktors mū s sagaidī ja kā ģ imeni. Tikai viena mī kla man neizgā ja no galvas, marš rutā ir divi autobusi, un konduktors vienmē r ir viens un tas pats, arī tad, kad viņ š aizbrauca ar autobusu vienā virzienā , un tu uzreiz sē di pretē jā , un viņ š sveicina tu atkal tur. Š is noslē pums man negā ja ā rā no galvas visu braucienu, bet, acī mredzot, Albā nijas valdī ba speciā li atlasa ļ oti lī dzī gus konduktorus, lai pasaž ieriem bū tu vieglā k orientē ties, kam maksā t, jo viņ iem nav ne biļ eš u, ne formas tē rpu. Un vispā r visā Albā nijā nevienā citā autobusā neredzē jā m vairā k konduktoru, š ķ iet, ka visā valstī tā di ir tikai divi. Un pats galvenais, abi ir ļ oti pozitī vi, kā jau visi iedzī votā ji.

Kā du rī tu mē s iekā pā m autobusā , kas bija pilns ar cilvē kiem. Interesanti, ka, ja mums ir pilns autobuss un mikroautobuss, lai gan tie visi stā v tuvu, viņ i ir katrs par sevi, un š eit mē s bijā m daļ a no ī stas albā ņ u ģ imenes. Mana mugura bija lieliska marga citiem cilvē kiem. Un visa š ī albā ņ u sirsnī ba ir ļ oti labvē lī ga valstij, tu visu laiku jū ties kā mā jā s. Mē s esam atgriezuš ies centrā , kas nozī mē , ka ir pienā cis laiks atsvaidzinā t sevi. Š oreiz bija liels š ķ ī vis ar gliemenē m vī na mē rcē . Nu kā pē c mums valstī ir pā rpilnī ba ar japā ņ u un gruzī nu restorā niem, bet nav albā ņ u ar savā m cenā m? ? ? Tas nav godī gi!

Pē c vakariņ ā m bija jū ra, daudz jū ras, iepazinos ar visiem vietē jiem ļ autiņ iem ar masku zem ū dens. Man patī k skaistajā jū rā tas, ka mainā s tā s krā sa un saulrietā tā kļ ū st piesā tinā tā ka zila. Š is zilais ir skaidri redzams, peldoties maskā . Bija nepiecieš ams daudz peldē t, jo vakarā bija paredzē ts arī brauciens uz vietē jo konditoreju, un š im nolū kam ir jā atbrī vojas no kalorijā m.

Lai gan, kā rā da pieredze, cik kaloriju nesadedzinā si, bet pat mazā kā kū ka uz nakti visu ā tri atgriezī s savā s vietā s. Un jā , ir vē rts atzī mē t, ka albā ņ i ir guvuš i panā kumus ne tikai vietē jā virtuvē , bet arī konditorejas mā kslā . Tieš ā m garš ī gi un daudz krē juma!

Sasniegumi

Tiek uzskatī ts, ka, ja jū s pavadī siet 1.000 stundu biznesam, jū s kļ ū siet par ekspertu tajā . Š odien bija ļ oti ī paš a diena, tā bija mū su 500. diena ā rzemē s, mē s ceļ ojā m vairā k nekā.12 000 stundu! Butrinta kļ uva par 386. pilsē tu 55. valstī . Lī dz š im esam apmeklē juš i 36% pasaules. Š ā ds ceļ ojuma apjoms prasī ja 9 gadus, 3 kameras, 2 planš etdatorus un divus vai trī s kā ju pā rus atkarī bā no virziena. Kā noskaidrojā s pirms kā rtē jā brauciena, arī diviem vai trim veselu roku pā riem ceļ ojumos bija liela nozī me. Š ī statistika mani ļ oti motivē un iepriecina.


Nā kamā diena bija veltī ta pludmalē m. Pirmā s divas stundas kuģ ojā m ar katamarā nu apkā rt č etrā m salā m, apbrī nojot zivis, jū ras zvaigznes un skaistas klintis. Pie obligā tajā m lietā m es pievienotu braucienu ar katamarā nu Ksamilā .

Ī re maksā.1000 leku stundā ($10) Un, ja paņ em divas stundas, tad vē l pusstunda ir dā vana. Jū s varat nolaisties salā s un ā rpus tā m.

Pē c katamarā na mums bija pē dē jais zvans mū su ceļ ojuma labā kajā s pludmalē s. Starp citu, š odien bija gandrī z pilnī gi mierī gs, un, lai gan ū dens bija skaists, tas bija daudz sliktā ks par jū ru, kas atradā s pludmalē s, kad jū ra bija vē traina. Tā tad, ja jū s ierodaties Albā nijā un redzat salī dzinoš i lielus viļ ņ us, jums ir paveicies! Steidzies uz Mirror Beach, lai redzē tu visu valsts skaistumu. Diemž ē l tā bija pē dē jā diena Ksamilā , un tagad mums visu nā kamo dienu jā brauc atpakaļ ar autobusu.

Mums vē l bija daž as stundas lī dz lidmaš ī nai, tā pē c paspē jā m izstaigā t kaimiņ u ciematu un apē st daž as no saldā kajā m vī nogā m. Lidostas apkā rtne bija diezgan jauka. Kopumā , Albā nija, jū s mū s tieš ā m ļ oti pā rsteidzā t un noteikti esat pelnī juš i augstu vietu mū su ceļ ojumu vē rtē jumā !

Ceļ ojuma informā cija

Ceļ ojuma datums: 20.09. 2021. –27.09. 2021.

Viesnī ca: Aler Bianco BB pakete

Ekskursijas: viens pats

Ceļ ojuma grū tī bas: 3/10 (gandrī z viegli)

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Līdzīgi stāsti
komentāri (22) Atstājiet savu komentāru
Rādīt citus komentārus …
аватар cgistalker
cgistalker

in.ki, cik es izdomāju algoritmu, tas ņem vērā jūsu atzīmēto pilsētu apgabalus. Tā kā pie mums notika, ka procents pieauga pēc konkrētas pilsētas atzīmēšanas

Mon, 29 Nov 2021, 21:24
аватар Signora_L
Signora_L

cgistalker, tavs segvārds man kļuva labi zināms pēc tava ziņojuma par vienu Latīņamerikas valsti (kurā “divi vīrieši ar mačeti”). Tavi braucieni, tā teikt, ir optimāli. Un atskaites - spilgtums un atkal optimāla detaļu noformēšana.
Mēs bijām Albānijā pirms jums, augusta beigās - septembra sākumā. Ceļojuma vidū dzīvojām Sarandā, no turienes vienu dienu uz Butrintu (no rīta) un uz mežonīgajām pludmalēm (pēcpusdienā). Ksamils ​​bija pa vidu, un jāsaka, ka septembra sākumā tur bija pārpildīts. Bet mēs novērtējām arī daļēji savvaļas pludmales. Tiesa, tāds maršruts kā tev - no Ksamilas līdz Klostera pludmalei - vairs nav manos spēkos, aprobežojāmies ar pāreju no Klostera pludmales caur klosteri augšā uz Edon-Bina pludmali. Jā, viļņi pusmežonīgajās pludmalēs ir nodevīgi un neparedzami.
Kopumā Albānijā jūs joprojām varat ieteikt seno Berata pilsētu un skaistas pludmales Himaras reģionā.
Uz Blue Eye no Sarandas ar taksi devās par 5000 leku un labi, ka prasīja šoferi tur gaidīt nevis stundu, bet divas. Vieta ļoti patīkama, gaiss nedaudz kalnains.
Tev ir jauni interesanti ceļojumi un rūpējies par savām rokām un kājām!

Sat, 08 Jan 2022, 15:28
аватар Signora_L
Signora_L

cgistalker, tavs segvārds man kļuva labi zināms pēc tava ziņojuma par vienu Latīņamerikas valsti (kurā “divi vīrieši ar mačeti”). Tavi braucieni, tā teikt, ir optimāli. Un atskaites - spilgtums un atkal optimāla detaļu noformēšana.
Mēs bijām Albānijā pirms jums, augusta beigās - septembra sākumā. Ceļojuma vidū dzīvojām Sarandā, no turienes vienu dienu uz Butrintu (no rīta) un uz mežonīgajām pludmalēm (pēcpusdienā). Ksamils ​​bija pa vidu, un jāsaka, ka septembra sākumā tur bija pārpildīts. Bet mēs novērtējām arī daļēji savvaļas pludmales. Tiesa, tāds maršruts kā tev - no Ksamilas līdz Klostera pludmalei - vairs nav manos spēkos, aprobežojāmies ar pāreju no Klostera pludmales caur klosteri augšā uz Edon-Bina pludmali. Jā, viļņi pusmežonīgajās pludmalēs ir nodevīgi un neparedzami.
Kopumā Albānijā jūs joprojām varat ieteikt seno Berata pilsētu un skaistas pludmales Himaras reģionā. Uz Blue Eye no Sarandas ar taksi devās par 5000 leku un labi, ka prasīja šoferi tur gaidīt nevis stundu, bet divas. Vieta ļoti patīkama, gaiss nedaudz kalnains.
Tev ir jauni interesanti ceļojumi un rūpējies par savām rokām un kājām!

Sat, 08 Jan 2022, 17:28
аватар cgistalker
cgistalker

Signora_L Paldies)
Mums ar Albāniju tiešām ir neticami paveicies cilvēku skaita ziņā, tagad saprotu, ka uz sezonas robežas noķērām gan silto jūru, gan tukšās pludmales)))

Sat, 08 Jan 2022, 19:49
аватар cgistalker
cgistalker

Signora_L Paldies)
Mums ar Albāniju tiešām ir neticami paveicies cilvēku skaita ziņā, tagad saprotu, ka uz sezonas robežas noķērām gan silto jūru, gan tukšās pludmales)))

Sat, 08 Jan 2022, 21:49
iemiesojums